Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma za zadanie stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Wśród jej obowiązków jest udzielanie koncesji na nadawanie, podział środków z abonamentu oraz oczywiście nakładanie kar pieniężnych na nadawców, którzy w jakiś sposób naruszyli przepisy ustawy.

Tym razem ukarana została Telewizja Polska z jedno ze swoich wydań dziennika informacyjnego „Wiadomości”.

TVP ukarane

KRRiT uznała, że 4 maja 2020 roku w programie TVP pokazano treści autopromocyjne. Chodzi tu szczególnie o materiał dotyczący kilku seriali oraz spektaklu Teatru Telewizji emitowanych na antenie stacji.

W „Wiadomościach” promowano m.in. produkcje „Włoska rodzina”, „Leśniczówka”, „Jaka to melodia?” i podano godziny, o których można je zobaczyć.

Jacek Kurski z żoną. Źródło: Youtube FAKT24.PL
Jacek Kurski z żoną. Źródło: Youtube FAKT24.PL

Ostatecznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę w wysokości 30 tysięcy złotych o czym poinformowała jej rzeczniczka Teresa Brykczyńska.

TVP tłumaczy

TVP wydała oświadczenie w tej sprawie tłumacząc, że starano się spełnić oczekiwania widzów informując o istotnych wydarzeniach w ramówce.

„Interpretacja stosownych przepisów pozostawia wątpliwości, niemniej TVP przyjmuje do stosowania stanowisko wyrażone w ww. decyzji KRRiT – można przeczytać w oświadczeniu biura prasowego.

Zgadzacie się z którymś stanowiskiem?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miała być huczna impreza, a wyszło użalanie się nad sobą po porażce i ucieczka przed kibicami. Jak polscy piłkarze spędzili wieczór po przegranej

Jak informował portal „Życiepl.com”: Andrzej Duda wypowiedział się na kontrowersyjny temat szczepionek. Chyba nikt się nie spodziewał takich słów ze strony prezydenta

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Wielki sekret Zygmunta Chajzera wyszedł na jaw. Dziennikarz wykazał się wielkim sercem. O co chodzi

Sprawdź także ten artykuł: Tajemnica gwiazd „M jak Miłość” wyszła na jaw. Znajomy zdradził ważne plany Mikołaja Roznerskiego i Adriany Kalskiej. Szykuje się ważne wydarzenie