Pandemia koronawirusa bardzo wpłynęła na cały świat i życie wielu ludzi. Duża liczba zakażeń doprowadziła do wprowadzenia wielu obostrzeń, a kilka razy nawet lockdownu.

Eksperci są jednak zgodni, że zachorowań będzie coraz mniej w czym ma pomóc szczepionka. W naszym kraju w pełni zaszczepionych jest już prawie 10 milionów osób, a z każdym dniem ich przybywa.

Wiele ludzi ma jednak wątpliwości co do skuteczności czy bezpieczeństwa szczepionek.

Na ten temat wypowiedział się także ostatnio prezydent Andrzej Duda. Czy zdoła przekonać niezdecydowanych?

Spore kontrowersje po słowach głowy państwa

Andrzej Duda i jego żona zaszczepili się przeciw COVID-19 jeszcze w kwietniu, a prezydent wielokrotnie już zachęcał obywateli do tego samego w mediach społecznościowych.

Szczepionka Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka Covid-19/YouTube @WP

Wielu internautów wypominało mu jednak jego dawną wypowiedź o tym, że szczepienia nigdy nie powinny być obowiązkowe i jest to osobista decyzja każdego człowieka.

Ostatnio ponownie zapytano go o to podczas oficjalnej wizyty w stolicy Słowacji, Bratysławie.

„Wszyscy mamy nadzieję, że to szczepienie doprowadzi do zgaśnięcia pandemii koronawirusa. Niestety pytanie, czy będzie to tak do końca skuteczne, cały czas jest przed nami” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał jednak, że wierzy w zapewnienia ekspertów o skuteczności szczepionki, ale jednocześnie nie można wykluczyć, że nie pojawi się mutacja, na którą ona nie zadziała.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miała być huczna impreza, a wyszło użalanie się nad sobą po porażce i ucieczka przed kibicami. Jak polscy piłkarze spędzili wieczór po przegranej

Jak informował portal „Życiepl.com”: Rząd Morawieckiego podjął ważną dla Polaków decyzję. Zmieni się płaca minimalna. Kiedy będzie można oczekiwać wyższych wynagrodzeń

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Wielki sekret Zygmunta Chajzera wyszedł na jaw. Dziennikarz wykazał się wielkim sercem. O co chodzi

Sprawdź także ten artykuł: Krzysztof Jackowski ma kiepską wiadomość dla kibiców. W najbliższym czasie ma dojść do zaskakujących wydarzeń. Co powiedział jasnowidz