Rada Ministrów na czele z premierem Mateuszem Morawieckim ostatecznie przyjęła zgłoszoną propozycję dotyczącą płacy minimalnej o czym poinformowało wczoraj Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jakie stawki będą obowiązywać?

Minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3 tysiące złotych co jest kwotą wyższą o 200 złotych od dotychczasowej (7,1 procenta). Z kolei dla umów cywilnoprawnych ma to być 19,60 zł za godzinę.

„Minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku (18,30 zł) o 1,30 zł” – można przeczytać w podanej informacji.

Ma to być spełnienie obietnic złożonych przez szefa Prawa i Sprawiedliwości jeszcze przed pandemią. Jarosław Kaczyński zapowiadał wówczas, że stawkę 3 tysięcy osiągniemy już z końcówką 2020 roku, a w 2023 będzie to już 4 tysiące.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio

Plany niestety pokrzyżowała pandemia wirusa COVID-19.

Kiedy Polacy dostaną więcej pieniędzy za pracę?

Sytuacja wraca już do normy. Rząd planuje zatem na wprowadzenie nowej płacy minimalnej wraz z początkiem nowego roku 2022.

Na razie Rada Ministrów przyjęła złożoną propozycję, następnie Rada Dialogu Społecznego ma 30 dni na wypracowanie stanowiska w tej sprawie. Z kolei 15 września zostanie ono ogłoszone w Monitorze Polskim.

Czekacie na wyższe wypłaty?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka ostrzega innych przed tą sytuacją. Jej córki nie dało się dobudzić. Co się stało z dziewczynką i jak można było tego uniknąć

Jak informował portal „Życiepl.com”: Piękne rośliny i trawnik to nie problem. Jak zrobić naturalny kompost, który upiększy nasz ogródek i nie tylko? To niesłychanie proste

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Córka byłego premiera podzieliła się radosną wiadomością z fanami. Monika Miller w końcu ujawniła kim jest jej wybranek. Czy pasują do siebie

Sprawdź także ten artykuł: Agata Młynarska otwarła się na temat swojej choroby. To bardzo rzadka dolegliwość, o której mówiła już także artystka Lady Gaga. Co o niej wiadomo