Jak podaje portal "Interia", Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o utrzymaniu na obecnym poziomie stawek abonamentu RTV w 2022 roku.

Stawki abonamentu RTV w 2022 roku

Utrzymanie stawek abonamentu RTV na obecnym poziomie oznacza, że za odbiornik radiowy będziemy musieli zapłacić 7,5 zł miesięcznie, a za odbiornik telewizyjny lub radiowy i telewizyjny 24,50 zł co miesiąc.

Możemy liczyć na zniżkę w przypadku, kiedy zdecydujemy się na opłacenie abonamentu za okres przekraczający jeden miesiąc. Jeśli zdecydujemy się zapłacić z góry za dwa miesiące za odbiornik radiowy zapłacimy 14,60 zł; za trzy miesiące 21,60 zł. Jeśli zdecydujemy się wnieść opłatę za pół roku zapłacimy 42,80 zł. 81 złotych kosztować nas będzie abonament radiowy za okres 12 miesięcy.

W przypadku odbiornika telewizyjnego lub radiowo-telewizyjnego dwa miesiące z góry to koszt 47,50 zł; trzy miesiąc 70,60 zł. Opłata półroczna będzie nas kosztowała 139,70 zł zaś roczna 264,60 zł.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/YouTube @Czas to pieniądz

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Obowiązek wnoszenia opłaty abonamentowej ma każdy, kto posiada zarejestrowany odbiornik radiowy, telewizyjny lub oba. Ustawodawcza przewidział jednak kilka wyjątków. I tak z konieczności opłacenia abonamentu zwolnieni są wszyscy powyżej 75. roku życia, a także osoby z I grupą inwalidzką.

Opłaty za abonament RTV nie muszą również wnosić kombatanci będący inwalidami wojskowymi lub wojennymi. Z konieczności płacenia abonamentu zwolnione są również te osoby, które ukończyły 60. rok życia, a ich świadczenie nie przekracza 50 proc. średniego wynagrodzenia.

Pilot/Pixabay
Pilot/Pixabay
Pilot/Pixabay

Aby uzyskać zwolnienie z opłaty abonamentowej należy w placówce pocztowej przedłożyć dokument potwierdzający takie uprawnienie.

Co sądzicie o utrzymaniu w 2022 roku tegorocznych stawek abonamentu RTV?

To też może cię zainteresować: Córka księcia Harry'ego i Meghan Markle nigdy nie pozna dziadków? Biograf rodziny królewskiej nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe fakty wychodzą na jaw. Co łączyło Jolantę Kwaśniewską z Lechem Kaczyńskim

O tym się mówi: Będzie rekordowa waloryzacja świadczeń. O ile więcej będą mogli się spodziewać emeryci i renciści. Są wyliczenia ekspertów