Jak przypomina portal "Super Express", choć Rafał Trzaskowski nie wygrał wyborów prezydenckich, zdobył sporą sympatię wśród wyborców. Na fali popularności prezydent Warszawy stara się zbudować kapitał polityczny, który mógłby przynieść zwycięstwo opozycji w kolejnych wyborach. Jak się okazuje, gościem organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campusu Polska będzie Swiatłana Cichanouska, której wygranej w wyborach prezydenckich na Białorusi nie respektuje władza w Mińsku. Zapewne prezdent Warszawy nie spodziewał się, że to wzbudzi tak wiele emocji.

Rafał Trzaskowski wywołał prawdziwą burzę

O Rafale Trzaskowskim znów zrobiło się głośno. Prezydent stolicy już od jakiegoś czasu promuje projekt Campus Polska Przyszłości. Jednak dopiero ogłoszenie na Twitterze informacji, że jego gościem będzie prezydent-elekt Białorusi Swiatłana Cichanouska, wywołało w sieci prawdziwą burzę.

Jak można przeczytać na stronie Campus Polska Przyszłości możemy przeczytać, że ma być to miejsce do dialogu i spotkań aktywnych młodych ludzi, którzy chcieliby wpływać na to, jak będzie kształtowała się polska rzeczywistość w kolejnych latach.

Nie wszystkim informacja o tym, że Ciechanouska weźmie udział w projekcie Rafała Trzaskowskiego przypadł do gustu. Wyraz swojemu niezadowoleniu dał w mediach społecznościowych między innymi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz minister z Kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera.

Zdaniem Andrzeja Dery opozycja wykorzystała Ciechanouską do politycznego eventu. Michał Dworczyk za nieetyczne angażowanie białoruskich opozycjonistów do bieżącego sporu politycznego w naszym kraju. Nieetyczne "przede wszystkim wobec tych ludzi, którzy walczą o wolność. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca" - podkreślił szef KPRM.

Podzielacie te opinie?

To też może cię zainteresować: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła barwna postać świata show-biznesu. Współpracował też z Krzysztofem Krawczykiem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta sfotografowała swoją babcię. Po obejrzeniu zdjęcia nie mogła uwierzyć w to, kto pozował razem z babcią

O tym się mówi: Danuta Holecka znika z "Wiadomości"? Powody są niejednoznaczne