Jak podaje portal "Super Express", Danuta i Lech Wałęsowie doczekali się aż ośmiorga dzieci. Żonie byłego prezydenta nie było łatwo. Kiedy Lech Wałęsa działał w "Solidarności" to przede wszystkim na niej spoczywał ciężar wychowania dzieci. W jednym z wywiadów małżonka byłego prezydenta zdradziła, jak radziła sobie z macierzyństwem.

Danuta Wałęsa szczerze o macierzyństwie

Danuta Wałęsa dość wcześnie zdecydowała się na założenie rodziny. Jako 20-latka postanowiła wyjść za mąż za Lech Wałęsę, którego poznała w kwiaciarni, w której pracowała. Legendarny przywódca "Solidarności" wszedł tam nie po kwiaty, ale po to, żeby rozmienić pieniądze. Po ślubie przyszedł czas na powiększenie rodziny. Wałęsowie doczekali się aż ośmiorga dzieci.

Danuta Wałęsa/YouTube @Interia TV

W czasie, kiedy dzieci Wałęsów były małe i wymagały najwięcej uwagi, Lech Wałęsa działał intensywnie w "Solidarności". Wszystkie domowe obowiązki i opieka nad pociechami spoczęła na barkach pani Danuty. W jednym z wywiadów przyznała, że starała się wychować synów inaczej niż wychowywano chłopców z jej pokolenia. Starała się rozpieszczać i przytulać zarówno córki, jak i synów.

Podkreślała jednak, że nie stawiała na samą czułość, bo stres również powinien się pojawić w życiu dziecka - jej zdaniem hartuje on młodych ludzi. Dodała, że zdarzało jej się nakrzyczeć na dzieci. Pod jej opieką znajdowało się ośmioro dzieci i musiała jakoś nad nimi zapanować.

Danuta Wałęsa/YouTube @Plejada

Danyta Wałęsa nie skarżyła się jednak na swoją sytuację, bo z rodzinnego domu wyniosła silne przekonanie, że "musi sobie sama ze wszystkim poradzić". Dodała, że przy żadnym z porodów nie odczuwała depresji poporodowej, co jej zdaniem było wynikiem wychowania i trudnych warunków w rodzinnym domu.

Zaskoczyło was podejście do macierzyństwa Danuty Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Dziennikarze przyjrzeli się majątkowi Mateusza Morawieckiego. Sprawę skomentował Michał Woś. Takich słów nie spodziewał się chyba nikt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzina młodego mężczyzny gotowa była do ostatniego pożegnania. Nagle nieboszczyk się poruszył

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny w ogniu krytyki. Jego reakcja wielu zaskoczyła. O co chodzi