Jak podaje portal "Fakt", po dwóch latach śledztwa, gotowy jest wreszcie akt oskarżenia przeciwko Jakubowi A. Prowadzący je funkcjonariusze nie mają wątpliwości, że to właśnie on odpowiada za śmierć 10-latki. Oskarżony stanie wreszcie przed sądem, który zdecyduje, jaką karę poniesie.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny

Tą sprawą w 2019 roku żyła cała Polska. 10-letnia Kristina znała swojego zabójcę, który spotykał się z jej mamą. 13 czerwca 2019 roku dziewczynka wracała ze szkoły. Spotkała na swojej drodze Jakuba A. Znała go, więc bez oporów wsiadła do jego samochodu. Niestety mężczyzna nie odwiózł jej do domu, ale wywiózł do lasu, gdzie dokonał makabrycznej zbrodni.

Zatrzymanie Jakuba A./YouTube @Telewizja Republika
Zatrzymanie Jakuba A./YouTube @Telewizja Republika
Zatrzymanie Jakuba A./YouTube @Telewizja Republika

Jakub A. zadał 10-letniej Kristinie kilkadziesiąt ciosów nożem. Rozebrał dziewczynkę, chcąc wprowadzić śledczych w błąd, sugerując wątek pedofilski zbrodni. Śledczym szybko udało się jednak szybko wytypować go, jako sprawcę śmierci dziecka. Długimi miesiącami trwały badania dotyczące poczytalności mężczyzny w chwili zbrodni.

Cytowany przez portal "Fakt" rzecznik świdnickiej prokuratury Tomasz Orepuk poinformował, że biegli psychologowie stwierdzili u oskarżonego zaburzenia osobowości, które wiązały się z nasiloną wrogością wobec otoczenia. Ponad to stwierdzono, że Jakub A. wykazuje cechy sadystyczne i miewa fantazje o mordowaniu.

Sprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin/YouTube @Fakt24
Sprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin/YouTube @Fakt24
Sprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin/YouTube @Fakt24

W trakcie śledztwa Jakub A. przyznał się do winy i ze szczegółami, krok po kroku opowiedział jak wyglądała dokonana przez niego zbrodnia. Mężczyzna znał szczegóły, które mogły być wiadome jedynie sprawcy. Za morderstwo grozi mu kara dożywocia. Jakub A. odpowie również za podrzeganie do zbrodni.

Spodziewaliście się, że śledztwo potrwa aż dwa lata?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie Beaty Szydło. Padły mocne słowa. Była premier z pewnością się ich nie spodziewała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Bator z "Rolnik szuka żony" została mamą. Wiemy, jaka jest płeć i imię dziecka

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski mówi, jakie czeka nas lato. Jasnowidz nie ma zbyt dobrych wiadomości