Jak podaje portal "Fakt", w wieku 79. lat zmarł Aleksander Sopliński. Informację o jego śmierci przekazało w mediach społecznościowych Polskie Stronnictwo Ludowe, do którego należał. Kondolencje płyną z całego kraju.

Zmarł Aleksander Sopliński

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskie Stronnictwo Ludowe przekazało informacje o śmierci 79-letniego Aleksandra Soplińskiego. W krótkim wpisie przypomniano, że Sopliński był lekarzem i wieloletnim ordynatorem jednego z oddziałów ciechanowskiego szpitala.

Pracę lekarza udawało mu się godzić z działalnością samorządową i parlamentarną. " Oddany sprawom Ciechanowa, zawsze gotowy do pomocy drugiemu człowiekowi" - czytamy we wpisie zamieszczonym przez PSL na Twitterze.

Kim był Aleksander Sopliński?

Aleksander Sopliński przyszedł na świat 25 marca 1942 roku w Ciechanowie. Przez wiele lat pracował na oddziale ginekologiczno-położniczym ciechnowskiego szpitala wojewódzkiego, gdzie był m.in. ordynatorem.

W 1973 roku został członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL), a w 1990 roku do Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Z list PSL został wybrany do Sejmu w 2005 roku. Zasiadał w tym czasie między innymi w Komisji Zdrowia, Komisji Polityki Społecznej, a także w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Aleksander Sopliński/YouTube @Wiadomości
Aleksander Sopliński/YouTube @Wiadomości
Aleksander Sopliński/YouTube @Wiadomości

Ponownie do ław sejmowych trafił w 2007 roku, w zastępstwie Adama Struzika, który nie objął mandatu (pozostał on na stanowisku marszałka województwa). Niestety w 2011 roku nie udało mu się ponownie dostać do Sjemu.

29 lutego 2012 roku otrzymał powołanie na funkcję podsekretarza stanu w resorcie zdrowia. Pełnienie tej funkcji zakończył w 2015 roku. Za zasługi i prowadzoną działalność został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem oficerskim.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Aleksandra Soplińskiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Pogoda nie da nam odetchnąć. Czekają nas dynamiczne zmiany. Może być niebezpiecznie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdy przeszłam na emeryturę, cieszyłam się z czasu wolnego na odpoczynek i pisanie książek. Jednak moja synowa uważa, że mam obowiązki wobec wnuka

O tym się mówi: Smutne wieści płyną z mediów społecznościowych Adriana z "Rolnik szuka żony". Fani się tego nie spodziewali