Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Goniec", eksperci nie mają dobrych informacji dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Trzecia fala epidemii koronawirusa z jaką mamy do czynienia obecnie, mocno nadwyręża system opieki zdrowotnej. Każdego dnia notujemy dużą liczbę nowych przypadków i choć zaczyna ona powoli spadać, specjaliści nie mają złudzeń, że na poprawę sytuacji przyjdzie nam poczekać nawet kilka tygodni. Nie ma więc co się spodziewać możliwości zorganizowania hucznych obchodów Pierwszej Komunii Świętej.

Co z Pierwszymi Komuniami w 2021 roku?

W ciężkiej sytuacji epidemicznej, w jakiej obecnie znajduje się nasz kraj, trudno sobie wyobrazić zorganizowanie wielkich obchodów Pierwszej Komunii Świętej. Tylko dziś podano informacje o 12 013 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na przestrzeni kilku ostatnich dni padły rekordy liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa, a personel medyczny nie ukrywa, że jest już na skraju wytrzymałości.

Tygodnie dzielą nas od maja, miesiąca, w którym tradycyjnie odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Rodzice i dzieci pierwszokomunijne nadal nie wiedzą, czy komunie odbędą się w wyznaczonym terminie, czy też nie. Rodzice obawiają się rezerwowania sal w restauracjach, bo te nadal pozostają zamknięte.

Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay
Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay
Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay

Część rodziców postanowiło zorganizować obiady i grille w ogrodzie, jednak nie jet to rozwiązanie, na które mogą pozwolić sobie wszyscy. Osoby, które zarezerwowały sale już jakiś czas temu póki co nie wycofują (przynajmniej nie w dużej ilości) wpłaconych zadatków. Eksperci nie mają jednak złudzeń, co do tego, że rodzice nie powinni się nastawiać na duże przyjęcia.

Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay
Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay
Pierwsza Komunia Święta/ Pixabay

Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób. Zgodnie z prognozami sytuacja epidemiczna w najbliższych tygodniach może podlegać dynamicznym zmianom i nie ma pewności, że szybko doczekamy się jej poprawy. Prof. Włodzimierz Gut zaznaczył, że w czasie epidemii najważniejsze jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zapraszanie dużej liczby gości na komunie nie jest jego zdaniem rozsądne.

Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Rodziców i dzieci czekają kolejne dni niepewności.

Myślicie, że Pierwsze Komunie Święte odbędą się w wyznaczonym terminie, czy zostaną przełożone?

To też może cię zainteresować: Nasze rachunki będą jeszcze wyższe! W górę pójdzie cena jednego z podstawowych elementów codziennego życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mam 75 lat i musiałam zawalczyć z wnukami o własne mieszkanie. To trudna sytuacja, ale chciałam żyć godnie

O tym się mówi: Poruszające słowa królowej Elżbiety po odejściu męża. Zdradził je syn królowej