Jak podaje magazyn "Viva", Maria i Lech Kaczyńscy byli bardzo zgodnym małżeństwem i choć prezydent miał zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników politycznych, nie można było mu odmówić miłości, którą przez wiele lat darzył żonę. Jak poznał swoją ukochaną? Podczas studiów na Uniwersytecie Gdańskim szukał lokum. Zajął wówczas miejsce w jednym z pokoi, który zwolnił się tuż obok zamieszkiwanych przez Marię Kaczyńską pomieszczeń.

Od tamtego momentu byli nierozłączni, a kariera polityczna Lecha nabrała takiego tempa, że Maria zrezygnowała z zawodowych planów, by zająć się domem i nowo narodzoną córką.

Lech i Maria Kaczyńscy/ YouTube @dziast17
Lech i Maria Kaczyńscy/ YouTube @dziast17

Była Pierwszą Damą, którą zapamiętają wszyscy jako ciepłą osobę (bez względu na polityczne poglądy). Bała się porównywania do swojej poprzedniczki - Jolanty Kwaśniewskiej, ale starała się pozostać sobą. Przyjaciółka Kaczyńskich twierdzi, że Maria była na tyle wierna mężowi, że marzyła nawet o wspólnej śmierci. Życzenie to spełniło się 10 kwietnia 2010 roku, gdy oboje zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Będę zawsze stać u boku Leszka, opiekować się nim aż do śmierci. Jestem ostoją męża, przy mnie czuje się bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie, żeby jednego z nas miało zabraknąć. Najlepiej, żebyśmy odeszli razem… Maria Kaczyńska

Te prorocze słowa wstrząsają do dziś.

Lech i Maria Kaczyńscy/ YouTube @onetimeproductions07
Lech i Maria Kaczyńscy/ YouTube @onetimeproductions07

To również może Cię zainteresować: Pisarka Beata Pawlikowska Zakochana? Czy Była Żona Wojciecha Cejrowskiego Wyjdzie Ponownie Za Mąż

Zobacz także: Marzena Rogalska Zawsze Może Liczyć Na Swoją Siostrę. Czym Zajmuje Się Alicja