Jak podaje portal "Goniec", Minister Zdrowia Aadam Niedzielski poinformował o kolejnych krokach, jakie rząd będzie podejmował w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Nie zabrakło więc kwestii związanych z luzowaniem obostrzeń oraz powrotem do możliwości organizowania wesel i przyjęć komunijnych. Czy już niebawem możemy spodziewać się zmian w tym zakresie?

Adam Niedzielski o znoszeniu obostrzeń

Szef resortu zdrowia był gościem porannej rozmowy w "Rmf Fm". Jednym z poruszanych tematów było znoszenie obostrzeń, które obowiązują w naszym kraju do 18 kwietnia. Adam Niedzielski nie wyklucza wprowadzenia regionalizacji. Obostrzenia miałyby być znoszone tam, gdzie sytuacja epidemiczna będzie pod kontrolą.

Adam Niedzielski zaznaczył, że jednym z najważniejszych celów, jest przywrócenie edukacji w trybie stacjonarnym i przeprowadzenie egzaminów kończących poszczególne stopnie edukacji. Na początku do placówek wróciłyby dzieci z przedszkoli i żłobków, a nauczanie w klasach I-III szkoły podstawowej przybrałoby tryb hybrydowy. Powrót do przedszkoli i szkół odbywłby się również regionalnie.

Wesele i komunie

Wiele osób zastanawia się, kiedy wróci możliwość organizowania przyjęć komunijnych i weselnych. Adam Niedzielski uzależnił ostateczną decyzję od tego, jak będzie dalej rozwijała się sytuacja epidemiczna w najbliższych tygodniach, a także od tego, czy rząd zdecyduje się na regionalizację obostrzeń.

Przyjęcie/Pixabay
Przyjęcie/Pixabay
Przyjęcie/ Pixabay

Minister Zdrowia nie podał konkretnej daty, kiedy moglibyśmy się spodziewać przywrócenia możliwości organizowania wesel i innych przyjęć. Zaznaczył jednak, że maj w prognozach daje nieco lepsze perspektywy, co ma związek z przyspieszeniem narodowego programu szczepień na Covid-19.

Jak oceniacie pomysł wprowadzenia regionalizacji obostrzeń?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Grochola zaszczepiła się na Covid-19 i zrecenzowała działania rządu. Padły naprawdę mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Narożna z zespołu „Piękni i Młodzi” zdradziła ile płacono jej za występ na początku kariery. Ta kwota może zaskoczyć wiele osób

O tym się mówi: Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka ujawnia szczegóły końca ich małżeństwa. Wiadomo jak wyglądały jej relacje z piosenkarzem w ostatnich latach