Jak podaje portal "Goniec", wiceszef resortu zdrowia, Waldemar Kraska to kolejny polityk, który zwrócił się do Polaków z ważnym apelem w sprawie zbliżających się świąt Wielkanocnych. Kraska potwierdził, że obecna sytuacja w naszym kraju jest znacznie trudniejsza niż miało to miejsce w trakcie poprzednich dwóch fal. Stąd apel, żeby Polacy ściśle stosowali się do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Wielkanoc w cieniu epidemii koronawirusa

To już drugie święta Wielkanocne, które będą odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym. Wiceszef resortu zdrowia ponowił apel wielu polityków polskiego rządu o ograniczenie przmieszczania się w okresie świątecznym i spędzenie tego czasu w jak najwęższym gronie, najlepej ograniczonym do domowników.

Waldemar Kraska podkreślił, że szczyt trzeciej fali epidemii w dalszym ciągu jest przed nami. Dlatego Polacy powinni w okresie świąt Wielkanocnych ograniczyć kontakty do minimum, dzięki czemu możliwe będzie przerwanie łańcucha transmisji wirusa.

W swoim apelu, wiceminister zdrowia poprosił o cierpliwość i wytrzymanie w reżimie sanitarnym jeszcze 2-3 tygodni, co pozwoli znacząco ograniczyć niepokojąco rosnącą liczbę przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Szczyt trzeciej fali epidemii koronawirusa ma zdaniem Kraski przypaść na okres okołoświąteczny. Potem liczba zakażeń ma zacząć powoli spadać, choć to uzależnione jest od tego, czy będziemy zachowywać ostrożność i zasady reżimu sanitarnego w najbliższych dniach.

Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że trzecia fala epidemii jest znacznie bardziej dotkliwa niż poprzednie dwie. Odnotowujemy nie tylko większą ilość zakażeń, ale do szpitala trafia większa liczba chorych, a ich stan jest cięższy.

Co sądzicie o apelu wiceministra zdrowia?

To też może cię zainteresować: Ważna wiadomość dla beneficjentów programu Rodzina 500 Plus. Od 1 kwietnia wchodzą poważne zmiany. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Duda zaskoczyła wszystkich w czasie wystąpienia prezydenta. Szybko przejęła mikrofon. O co chodzi

O tym się mówi: Odeszła legenda polskiej sceny muzycznej. Kondolencje płyną z całej Polski