Jak podaje portal "Super Express", wiele wskazuje na to, że Rafałowi Trzaskowskiemu udało się pokonać Covid-19. Prezydent stolicy wrócił już nawet do pracy, jak na razie zdalnie. W poniedziałek 29 marca wziął po raz pierwszy po przerwie udział w posiedzeniu zespołu do spraw walki z Covid-19. Także i dziś łączył się internetowo z podległymi mu pracownikami.

Rafał Trzaskowski czuje się już lepiej?

Rafał Trzaskowski opuścił w piątek szpital Praski po kilkudniowej hospitalizacji. Covid-19 mocno dało się we znaki prezydentowi Warszawy, ale jego stan systematycznie ulega poprawie. Jak sam podkreśla czuje się już znacznie lepiej, choć rekonwalescencja trwa, bo "zapalenie płuc tak szybko nie odpuszcza".

Stan byłego prezydenta jest na tyle dobry, że mógł już wrócić do wykonywania zdalnie należących do niego obowiązków. W poniedziałek Trzaskowski po raz pierwszy po przerwie wziął udział w posiedzeniu zespołu do spraw walki z Covid-19, w którym na bieżąco omawiane są problemy związane z sytuacją epidemiczną.

Pracownicy ratusza wskazują, że Rafał Trzaskowski nie kaszle, nie ma duszności, ale ma całkiem sporo spraw do ogarnięcia. Pod nieobecność prezydenta stolicy wynikło kilka niespodziewanych kwestii. Jedną z nich jest wprowadzenie przez wojewodę mazowieckiego komisarza do szpitala Południowego.

Rafał Trzaskowski określił takie posunięcie, jako "szczyt beszczelności", wskazując, że decyzja ta ma wyłącznie podłoże polityczne. Zaprzecza temu wojewoda Konstanty Radziwiłł, który zapewnił, że nie o politykę tu idzie, a tylko i wyłącznie o troskę o zdrowie i życie pacjentów.

A jak wy odczytujecie tę decyzję?

To też może cię zainteresować: Niezwykle trudna sytuacja w szpitalu w jednym z województw. W środku nocy zostali do niego przywiezieni pacjenci. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona Michała Wiśniewskiego uszłyszała bardzo przykre słowa. Postanowiła to skomentować. O co chodzi

O tym się mówi: Co będzie ze święceniem pokarmów? Prymas Polski abp Wojciech Polak zabiera głos. Padł ważny pomysł