Jak podaje portal "Super Express", ksiądz Tomasz Białoń zamieścił w mediach społecznościowych bardzo mocny wpis. Opatrzył go swoim zdjęciem w kombinezonie ochronnym, maseczce i przyłbicy. Jego post wywołał w sieci prawdziwą burzę. Padły mocne słowa.

Poruszający wpis duchownego pracującego na oddziale covidowym

Ksiądz Tomasz Białoń z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach, postanowił za pośrednictwem mediów społecznościowych wyjaśnić na czym polega jego rola na oddziale covidowym. Jego słowa wywołały prawdziwą lawinę komentarzy ze strony internautów. Młody duchowny postanowił zadedykować zdjęcie wszystkim, którzy krytykują kościół.

Ksiądz Tomasz pełni posługę na oddziale covidowym. Jak sam przyznał wielu pacjentów tego oddziału wyspowiadał, udzielił ostatniego namaszczenia, a kilku z nich odprowadził również na cmentarz. Swoje zdjęcie w maseczce, kombinezonie i przyłbicy zadedykował wszystkim, którzy piszą, że "Kościół w tym czasie zamyka się na wiernych, pozostawia ich samych".

Szybko pod postem zaroiło się od komentarzy. Część z osób chwaliło postawę księdza, podkreślając, że potrzeba nam większej liczby tak zaangażowanych duchownych. Wielu życzyło księdzu Tomaszowi dużo siły, zdrowia i wytrwałości w niesieniu pomocy innym. Nie zabrakło jednak i głosów krytycznych.

Kościół/Pixabay
Kościół/Pixabay
Kościół/ Pixabay

"Pierwsze słyszę, żeby kościół teraz pozostawiał wiernych. Msze nadal tłoczne" - napisała jedna z internautek, wskazując, że jej zdaniem tłumny udział w mszach jest dowodem na brak rozsądnego myślenia.

A wy, jak oceniacie całą sytuację?

To też może cię zainteresować: Kamil Durczok znów boryka się z poważnymi problemami? Fani pełni niepokoju. Głos w sprawie zabrała rodzina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Mrozowska ma cięższe dni? Opublikowała wpis, w którym mówi o braku szczęścia i sposobie na przetrwanie

O tym się mówi: Wiadomo już, kiedy rodzice przestaną otrzymywać dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Podano dokładną datę. W jaki sposób będzie wypłacane świadczenie