Jak podaje portal "Super Express", od katastrofy samolotu prezydenckiego na lotnisku pod Smoleńskiem minie w tym roku 11 lat. Wciąż wielu zwolenników ma teoria, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Taki stan rzeczy podsycają teorie, które co jakiś czas wygłasza Antonii Macierewicz. Ostatnio głos w sprawie zabrał Radosław Sikorski, który zarzucił, że do katastrofy przyczynił się Lech Kaczyński. Sikorski jest również udowodnić swoją rację przed sądem. Były szef MSZ zyskał niezwykłego sprzymierzeńca.

Przełom w sprawie katastrofy smoleńskiej

Radosław Sikorski był swego czasu zastępcom Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. Teraz obaj panowie, delikatnie mówiąc, nie darzą się szczególną sympatią. Ze strony Sikorskiego pod adresem Macierewicza padały bardzo mocne słowa. W rozmowie z Moniką Olejnik, Sikorski nazwał Macierewicza "partaczem".

Radosław Sikorski/ YouTube @OxfordUnion
Radosław Sikorski/ YouTube @OxfordUnion
Radosław Sikorski/ YouTube @OxfordUnion

Radosław Sikorski wielokrotnie podkreślał, że "żal mu jest rodzin smoleńskich, które dały sobie wmówić, że jest jakaś inna rzeczywistość". Zdradził również, że Antonii Macierewicz grozi mu pozwem za słowa o tym, że Lech Kaczyński przyczynił się do katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. "Chcę to przedstawić w sądzie" - powiedział Radosław Sikorski, dodając, że czeka na rozprawę.

Zarzut Radosława Sikorskiego, że Lech Kaczyński przyczynił się do katastrofy oburzył wielu. Portal "W Polityce" w swoich mediach społecznościowych postawił pytanie, czy Sikorski "nie ma wstydu" wygłaszając podobne tezy. Nespodziewanie do Tweeta odniósł się zakonnik Krzysztof Mądel. Jego odpowiedź na pewno wielu zwolennikom teorii o zamachu się nie spodoba. Co napisał zobaczycie poniżej?

Takie słowa z pewnością wywołają złość Jarosława Kaczyńskiego.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości. Już niebawem wszystko może się rozpaść. Porażająca zapowiedź Jasnowidza z Człuchowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy w polskim kościele pojawiły się Anioły? Zdjęcia pokazują niezwykłe postaci

O tym się mówi: Daniel Martyniuk znów stanął przed sądem. Zaskakujące sceny podczas rozprawy sądowej