Jak podaje portal "Wiertualna Polska", wiele osób zastanawia się, czy Tymoteusz Szydło podjął już ostateczną decyzję co do swojej przyszłości? Jak się okazuje nazwisko syna Beaty Szydło zniknęło z listy księży w diecezji bielsko-żywieckiej, na której do niedawna widniało. Co to oznacza?

Tymoteusz Szydło podjął decyzję?

W lutym bieżącego roku nazwisko syna byłej premier Beaty Szydło, można było znaleźć na liście duchownych pełniących posługę w diecezji bielsko-żywieckiej. Portal "WP" zwrócił się wówczas do władz diecezji z prośbą o wyjaśnienie. W odpowiedzi poinformowano, że informacje na stronie zostały zaktualizowane, a co do przyszłości księdza Tymoteusza Szydło, odesłano dziennikarzy do samego kapłana.

"WP" zwróciło się z prośbą o informację do rzecznika diecezji o statusie syna byłej premier. Także i w tym przypadku dziennikarzy odesłano do samego Tymoteusza Szydło, a dokładnie do jego adwokata. Zaznaczono, że nie pełni on posługi w diecezji bielsko-żywieckiej i nie jest w niej księdzem.

Beata Szydło z synem Tymoteuszem/ YouTube @Oświęcim Online
Beata Szydło z synem Tymoteuszem/ YouTube @Oświęcim Online
Beata Szydło z synem Tymoteuszem/ YouTube @Oświęcim Online

Na pytanie skierowane do adwokata księdza Tymoteusza Szydło, mecenasa Macieja Zaborowskiego, dziennikarze "WP" usłyszeli, że nie będzie on w żaden sposób komentować sprawy.

Przypomnijmy, pod koniec 2019 roku Tymoteusz Szydło wystąpił do swoich przełożonych o wszczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich, a także o zniesienie celibatu. Wcześniej syn Beaty Szydło zadeklarował, że udaje się na urlop od posługi kapłańskiej. Wówczas oświadczenie w jego imieniu wydał mecenas Zaborowski.

Beata Szydło i Tymoteusz Szydło/ YouTube @SuwerennyPL
Beata Szydło i Tymoteusz Szydło/ YouTube @SuwerennyPL
Beata Szydło i Tymoteusz Szydło/ YouTube @SuwerennyPL

Napisano w nim, że nieprawdziwymi są informacje, jakoby urlop księdza Tymoteusza Szydło spowodowany był faktem, że syn byłej premier został ojcem. Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie w 2017, poczym rozpoczął posługę kapłańską w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Kolejna przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi niepokój? Jasnowidz wypowiedział ważne słowa. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prosty i szybki sposób na wyczyszczenie materaca. Wystarczy zaledwie jeden składnik

O tym się mówi: Mama odebrała dziecko z przedszkola. Była bardzo zaskoczona kiedy zobaczyła klatkę piersiową swojego dziecka. Tej notatki długo nie zapomni