Nie od dzisiaj wiadomo, ze polska służba zdrowia nie raz nie spełnia oczekiwań pacjentów. Podobnie jest także i w tym przypadku.

W mediach społecznościowych pojawił się wpis matki dziecka, które leczone jest na oddziale onkologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Przykra prawda

Kobieta opisała ze szczegółami jakie warunki panują na onkologii, a także jak są traktowani pacjenci oraz ich rodziny.

Jak się okazuje, w szpitalu ogromnym problemem okazał się być nieskończony remont oddziału. Z tego powodu chore dzieci przebywają na oddziale rehabilitacji. Z tego powodu miejsca jest bardzo mało, a pacjenci są wręcz poupychani w pokojach.

„W wąskich salach po 3 czasem 4 łóżka. Dzieci + rodzice = 8 osób na sali. Rodzice śpią z dziećmi, bo nie ma gdzie rozłożyć polówki” - opisuje Wiola Reszka, której syn jest pacjentem.

Kobieta wskazuje, że warunków do pracy nie maja też lekarze i pielęgniarki, którzy pomimo problemów starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. W szpitalu jednak panuje kompletny chaos.

Dyrekcja nie reaguje

Wiola Reszka wskazała także osobę winną temu zamieszaniu. Uważa, że to właśnie dyrekcja szpitala powinna zareagować na sytuację z bardzo przedłużającym się remontem oddziału.

Kobieta zauważyła, że przejście małych pacjentów onkologicznych na oddział rehabilitacji miało być tylko na chwilę, ale ostatecznie prace budowalne trwają już rok i nie widać ich końca.

Na wpis również emocjonalnie zareagowali internauci wskazując, że taka sytuacja to prawdziwy skandal. Zgadzacie się?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy wreszcie pokonamy pandemię koronawirusa? Polska znajdzie się wśród liderów w produkcji szczepionek przeciwko COVID-19

Jak informował portal „Życiepl”: Zaskakujący zwrot akcji. Seryjny złodziej okazał się być księdzem! Wiadomo co się wydarzyło i jakie są powody takiego zachowania

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Paulina Młynarska musiała przejść poważną operację, by ratować swoje życie. Prezenterka ujawnia, o co chodzi. Podjęła trudną decyzję

Zobacz także: Sprawdzone i proste sposoby na poprawienie urody i pozbycie się zmarszczek. Te maseczki na twarz można zrobić w domu w parę minut. Jak je zrobić