Jak podaje portal Pikio, już niebawem Polska trafi do czołówki państw, w których proces budowlany w znacznym stopniu będzie podlegał cyfryzacji. To bardzo dobra wiadomość dla wielu Polaków.

Nowy przepis wchodzi w życie

Jak podaje Dorota Cabańska pełniąca obowiązki Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, jednym z najważniejszych elementów cyfryzacji będzie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków.

Już 1 lipca ruszy możliwość składania deklaracji, które będą musiały zawierać informację o tym, w jaki sposób ogrzewany jest nasz budynek. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, a właściciele już istniejących domów będą mieli na to czas przez 12 miesięcy. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami budynku, który dopiero powstał, taka deklaracja będzie musiała zostać złożona w ciągu 14 dni.

To ogromny krok w walce ze smogiem

Prezes Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy – Andrzej Gula zaznacza, że takie deklaracje pomogą w eliminacji starych pieców, a co za tym idzie, znacznie ułatwią walkę ze smogiem.

– Brak wiedzy o kopciuchach był jednym z powodów, dla których nie dało się zarządzać jakością powietrza i walczyć ze smogiem – zaznaczył Andrzej Gula.

Dopilnowanie terminowego złożenia deklaracji jest bardzo ważne! Za niedotrzymanie terminu grozi bowiem kara, która może wynieść nawet 5000 złotych! Warto więc zapoznać się z nowym systemem i jak najszybciej złożyć deklarację.

Smog / YouTube:  Tomasz Wełna
Smog / YouTube: Tomasz Wełna

Jak informował portal "Życie PL": NIEMIECKI DZIENNIKARZ W OBURZAJĄCY SPOSÓB WYPOWIEDZIAŁ SIĘ O NASZYM SKOCZKU. MAMA PIOTRKA ŻYŁY ODNIOSŁA SIĘ DO SŁÓW MĘŻCZYZNY

Przypomnij sobie: FANI PROGRAMU "SANATORIUM MIŁOŚCI" DŁUGO NIE MOGLI UWIERZYĆ W TĄ WIADOMOŚĆ. BOHATER ODSZEDŁ NAGLE. JAK PO LATACH WYGLĄDA MIEJSCE JEGO SPOCZYNKU

Portal "Życie PL" pisał również: JAK CZUJE SIĘ OBECNIE KSIĄŻĘ FILIP? HOSPITALIZACJA MĘŻA KRÓLOWEJ ELZBIETY II TRWA. INFORMACJE NA TEMAT STANU TEŚCIA PRZEKAZAŁA CAMILLA PARKER BOWLES

Pisaliśmy również o: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE