Jak podaje portal "Pikio", szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział ograniczenie konsultacji zdalnych. Odpowiednie rozporządzenie w sprawie teleporad minister zdrowia ma podpisać w piątek 5 marca. Zdaniem Niedzielskiego już czas wrcić do normalnego leczenia w gabinetach lekarskich. Nie oznacza to jednak, że epidemia jest już za nami.

Ograniczenie teleporad

Zdaniem Adama Niedzielskiego, powinniśmy powoli wracać do tradycyjnego leczenia w gabinetach lekarskich i ograniczyć teleporady. Podjęcie takiej decyzji przez szefa resortu zdrowia spowodowane jest tym, że znaczna część medyków ma już za sobą szczepienie na Covid-19. Zdaniem ministra zdrowia, teleporady nie powinny być przeważającą formą kontaktu z lekarzem.

Adam Niedzielski/ YouTube @RmfFm
Adam Niedzielski/ YouTube @RmfFm
Adam Niedzielski/ YouTube @Rmf Fm

Rozporządzenie dotyczące ograniczenia teleporad ma zostać podpisane przez Adama Niedzielskiego w piątek 5 marca. O wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu teleporaf szef resortu zdrowia mówił na antenie Polsat News, gdzie był gościem w programie "Gość wydarzeń". Zdaniem Niedzielskiego teleporada powinna nadal funkcjonować, ale nie jako dominująca forma kontaktu z lekarzem.

Adam Niedzielski poinformował, że do tej pory udało się zaszczepić 120 tysięcy lekarzy, co oznacza 88-90 proc. wszystkich. Dodał, że widać już pierwsze efekty szczepienia tej grupy w postaci znaczącego spadku liczby zakażeń wśród personelu medycznego. Wcześniej dziennie notowano nawet 200 przypadków, obecnie obserwuje się spadek do 10.

Lekarz/ Pixabay
Lekarz/ Pixabay
Lekarz/ Pixabay

Wielu pacjentów z ulgą przyjęło informację o ograniczeniu teleporad. Niewłaściwie postawiona w trakcie teleporad diagnoza stanowiła poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Co sądzicie o ograniczeniu ilości teleporad?

To też może cię zainteresować: Dobra wiadomość dla tych, którzy na farmaceutyki wydają krocie. Można otrzymać naprawdę spory zwrot za leki. Jak się o niego starać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fani programu „Sanatorium miłości” długo nie mogli uwierzyć w tą wiadomość. Bohater odszedł nagle. Jak po latach wygląda miejsce jego spoczynku

O tym się mówi: Niemiecki dziennikarz w oburzający sposób wypowiedział się o naszym skoczku. Mama Piotrka Żyły odniosła się do słów mężczyzny