Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami – jedno z najważniejszych świąt w tym roku przypada na 4 kwietnia, do tego czasu został już ledwie ponad miesiąc. To, jak spędzimy ten szczególny czas, wcale nie jest oczywiste.

Portal Pikio zwraca bowiem uwagę na fakt, że zdaniem Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, obecnie przyszło nam mierzyć się z trzecią falą pandemii koronawirusa. Niestety, sytuacja jest trudna.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Wielkanoc z dala od rodzin?

Polacy zaczęli zastanawiać się, jak wpłynie to na nasze życie – a przede wszystkim czy to oznacza, że świąt nie spędzimy z rodzinami? Kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia ujawniają, że nie jest dobrze.

Zdaniem prognoz ekspertów szczyt zachorowań przypadnie na przełom marca oraz kwietnia – mówi się, że może dojść nawet do 16 tysięcy zarażeń dziennie.

Czy to oznacza, że Wielkanoc spędzimy zupełnie inaczej, bez swoich rodzin? Czy zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, które uniemożliwią spotkania z najbliższymi?

Lekarz Bartosz Fiałek uważa, że podczas Wielkanocy ryzyko zarażenia COVID-19 będzie jeszcze większe niż w minione Boże Narodzenie. Wszystko za sprawą brytyjskiego wariantu koronawirusa.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Jego zdaniem Polacy powinni spotkać się jedynie z domownikami i nie wyjeżdżać na święta do rodzin. Z kolei Adam Niedzielski wspomina, że może dojść do wprowadzenia dodatkowych ograniczeń lub nawet lockdownu na okres świąt wielkanocnych.

Prof. Krzysztof Simon zauważa, że to ostatnie może nie dojść do skutku, o ile Polacy będą trzymać dystans społeczny oraz nosić maseczki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW

Z życia gwiazd: MAGDA NAROŻNA MA DOŚĆ I ODGRYZŁA SIĘ BYŁEMU MĘŻOWI NA ZACZEPKI. KŁÓTNIA MIĘDZY BYŁYMI PARTNERAMI WCIĄŻ TRWA! ARTYSTKA POWIEDZIAŁA, CO MYŚLI