Jak podaje portal "Fakt", w Lublinie zmarła kobieta, która została zaszczepiona na Covid-19. To drugi taki przypadek w województwie lubelskim. Lekarze zwracają jednak uwagę na statystyki. Do tej pory na Lubelszczyźnie wykonano ponad 157 tysięcy szczepień, a 52 tysiące osób zaszczepiono już dwiema dawkami. Do tej pory zanotowano zaledwie 170 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Szczepienia na Covid-19

Pod koniec grudnia ubiegłego roku rozpoczęły się w naszym kraju szczepienia na Covid-19. Lekarze podkreślają, że szczepienia są jedyną szansą na szybkie zakończenie epidemii koronawirusa. Mimo to wiele osób nadal nie jest przekonanych do szczepienia, tym bardziej kiedy słyszą o występowaniu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP).

NOP zdarzają się przy wszystkich rodzajach szczepień. Lekarze, podobnie jak dane statystyczne, wskazują, że w większości NOP mają charakter łagodny, ograniczający się do zaczerwieniania lub obrzęku w miejscu wkłucia. Zdarzają się także dość rzadko.

Śmierć w Lublinie

Lubelskie media wskazują, że w województwie doszło do śmierci kobiety, która wcześniej przyjmowała szczepionkę na Covid-19. Nie podano żadnych informacji dotyczących wieku kobiety i objawów, jakie u niej wystąpiły. Wiadomo, że pochodziła z Lublina, a jej zgon nastąpił w dzień po szczepieniu.

Na 157 119 szczepień na Covid-19, jakie przeprowadzono w województwie lubelskim wystąpienie NOP zanotowano jedynie w 170 przypadkach.

W czwartej 25 lutego 2021 w całym kraju zanotowano 12 142 nowe przypadki koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarło 34 osoby, w związku z Covid-19 i chorobami współistniejącymi zmarło 252 osoby.

Zamierzacie zaszczepić się przeciw Covid-19?

To też może cię zainteresować: Przez koronawirusa ksiądz nie mógł wpuścić wiernych do kościoła. Wpadł na nietypowy pomysł, dosłownie wzniósł się na wyżyny kreatywności. Co zrobił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sen o spadaniu przytrafił się chyba każdemu. Co on oznacza? Takiej odpowiedzi mało kto się spodziewał

O tym się mówi: W świątyni pojawiła się niewyjaśniona postać. Czy to był Jezus