Drzewa powyrywane z korzeniami, domy zostały zniszczone. Służby ratunkowe już działają na miejscu. Gdzie nieznośny żywioł przyniósł tak tragiczne skutki?

IMGW informowało, że niepokojące burze pojawią się aż w sześciu województwach w kraju. Niestety wszystko wyszło spod kontroli – niszczycielska pogoda zrujnowała wiele miejscowości. Służby ratunkowe już wyjechały na pomoc. Na miejscu pracuje ok. 50 strażaków.

Niszczycielska burza nad Polską

W mediach pojawiła się informacja, z której wynika, że intensywna burza, która przeszła nad krajem, w wielu miejscach zniszczyła budynki mieszkalne i gospodarcze. W gminie Górowo Iławeckie w województwie warmińsko-mazurskim powyrywano dzrewa z korzeni, pozrywano dachy. Jednak Rafał Melnyk, rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, informuje, że nie zanotowano wypadków śmiertelnych.

W miejscowości deksyty w gminie Górowo Iławeckie burza zniszczyła pięć domów mieszkalnych oraz pięć budynków gospodarczych, a w sąsiedniej miejscowości Weskajmy niszczycielskie porwy wiatru zniszczyły dwa domy. Obecnie w owych miejscowościach nie ma prądu.

Trąba powietrzna przeszła przez kraj

O tym, że przez wspomniane miasteczka prawdopodobnie przeszła trąba powietrzna, informuje na swoim profilu na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Obecnie na miejscu działają służby ratunkowe, które usiłują pokonać skutki niszczącego żywiołu.

Jak informował portal „Życie.pl”: Niesamowite okazy. Gdzie w Polsce znajdziemy ogromne prawdziwki

Przypomnij sobie: List od męża Anny Jantar. Słowa, które Jarosław Kukulski skierował do małżonki, są niezwykle wzruszające

Portal „Życie.pl” pisał również: Wielkie zmiany dla milionów Polaków. Ministerstwo podjęło decyzję