Tegoroczna Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu chrześcijańskim w tym roku przypada dość wcześnie, a Polacy już nie mogą doczekać się tej okazji do wspólnego świętowania z bliskimi.

Jednak patrząc na zasady, które obowiązywały podczas poprzednich świąt, pojawia się pytanie – czy aby na pewno będzie można liczyć na spotkania w większym gronie?

Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie

Wielkanoc 2020. Czy czeka nas “powtórka z rozrywki”?

Zeszłoroczne święta wielkanocne były zupełnie inne niż zwykle. To pierwsze takie święta, kiedy unikaliśmy rodzinnych spotkań z obawy przed koronawirusem. Czy w tym roku także będziemy musieli liczyć się z tak rygorystycznymi obostrzeniami? Adam Niedzielski postanowił odnieść się do sprawy.

Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił opowiedzieć o zbliżających się świętach. W rozmowie z RMF FM, powiedział, że nie ukrywa tego, że jeśli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to rząd będzie musial rozważyc scenariusz lockdownu.

Moze miec to zwiazek ze zblizajaca sie trzecią falą zachorowań, która przewiduje się na poziomie 10-12 tys. tygodniowo. Zdaniem specjalistów najwięcej zachorowań ma być pod koniec marca.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Z życia gwiazd: ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH