Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się wyciągnąć konsekwencje wobec Szpitala Powiatowego we Włoszczowie, chodzi o skandal, który miał miejsce w listopadzie 2020 roku.

Szpital/Youtube @CCR ZONE
Szpital/Youtube @CCR ZONE

Szpital Powiatowy we Włoszczowie zostanie ukarany. Po tym, jak placówka nie zdecydowała się na przyjęcia 26-letniego pacjenta, co spowodowało śmierć mężczyzny, NFZ postanowił wyciągnąć konsekwencje. Sprawa miała miejsce listopadzie 2020 roku. 26-letni pacjent przez kilka godzin czekał na przyjęcie do włoszczowskiego szpitala. Niestety placówka odmówiła. Teraz dyrekcja złożyła odwołanie w sprawie decyzji NFZ.

Sprawa nie udzielenia pomocy 26-letniemu pacjentowi odbiła się dużym echem w mediach. Po zdarzeniu Narodowy Fundusz Zdrowia zlecił kontrolę, która miała stwierdzić, czy w szpitalu dopuszczono sie nieprawidłowości.

Okazuje się, że pacjent, który nie otrzymał pomocy od szpitala we Włoszczowie, przez kilka godzin czekal na przyjazd karetki, poniewaz placowka nie dysponoiwala ani jednym pojazdem ratowniczym. Wszystkie karetki miały być zaangażowane w przetransportowywanie osób chorych na COVID-19.

Bliscy 26-latka zdecydowali się osobiście przewieźć pacjenta do szpitala. Tam jednak odmówił jego przyjęcia ponieważ placówka była w trakcie przekształcania w jednoimienną.Dopiero po pojawieniu sie Policji lekarze przyjęli 26-letniego mężczyznę. Niestety pacjent zmarł po kilku godzinach.

Policja. Źródło: Youtube k. studio
Policja. Źródło: Youtube k. studio

Po kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia stwierdzono, że Szpital Powiatowy we Włoszczowie nie miał uzasadnienia, by nie przyjmować chorego 26-latka. Szpital odwołuje się od decyzji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MAŁA DZIEWCZYNKA PROWADZIŁA SPORTOWY „SAMOCHÓD”? POLSCY POLICJANCI PODCZAS KONTROLI NIE WIERZYLI WŁASNYM OCZOM. ZDJĘCIE ROBI FURORĘ W SIECI

O tym się mówi w Polsce: JACEK KURSKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE PAWŁA ADAMOWICZA. KOMENTARZ SZEFA TVP PORUSZYŁ OPINIĘ PUBLICZNĄ. JEGO SŁOWA SĄ SZEROKO KOMENTOWANE

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK PODZIELIŁA SIĘ PORUSZAJĄCYMI SZCZEGÓŁAMI ŻYCIA PRYWATNEGO. GWIAZDA WYZNAŁA TAJEMNICĘ. NIKT NIE WIEDZIAŁ O TYM, JAK BYŁO JEJ TRUDNO