Jak podaje portal "Lelum", każdemu choćby raz w życiu przyśnił się koszmar o spadaniu. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się snów, który kończy się wybudzeniem. Wykonujemy wówczas ruch, który ma nas ochronić przed upadkiem. Zastanawialiście się, co może oznaczać taki sen?

Sen o spadaniu

Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy nagle budzimy się przerażeni, pewni, że nasze ciało bezwładnie spada w dół. Jako, że sen o spadaniu jest zjawiskiem bardzo powszechnym, na jego temat powstało wiele mniejlub bardziej trafnych teorii.

Sprawdzając znaczenie takiego snu musimy brać pod uwagę przede wszystkim to, w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajdujemy. Dlaczego to ma takie znaczenie? Wpływa ona na to, jakie obrazy podsuwa nam w marzeniach sennych nasza podświadomość.

Sen o spadaniu/ YouTube @PAIT
Sen o spadaniu/ YouTube @PAIT
Sen o spadaniu/ YouTube @PAIT

Kiedy śnimy, że tracimy grunt pod nogami i sapadamy w dół, może oznaczać, że czekają nas zmiany, z którymi nie jesteśmy się w stanie pogodzić lub które budzą nasze wątpliwości. Spadanie może być wówczas interpretowane jako wewnętrzna walka i próby zaakceptowania tego, w czym nie do końca się odnajdujemy.

Sen o spadaniu wyjaśniany jest również jako odzwierciedlenie naszych nieuświadomionych lub głęboko skrywanych lęków. To sygnał, że wzbierają w nas negatywne uczcia, którym nie dajemy ujścia w naszym codzienności. Warto wówczas skupić się na swoich emocjach i spróbować je uspokoić.

Co na to nauka?

Sen o spadaniu jest tak powszechny, że doczekał się nawet medycznych naza: "zryw hipotoniczny" i "zryw miokloniczny". Wrażenie spadania w czasie zasypiania lub snu jest wynikiem niespodziewanych i trwających mniej niż sekundę skurczy całego ciała bądź tylko wybranych jego części (głównie kończyn).

Sen/ YouTube

Mają one charakter mimowolny, co oznacza, że nie mamy wpływu na ich powstanie. Warto podkreślić, że doświadcza ich nawet 70 procent ludzi i nie stanowią one żadnego zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Dokładny mechanizm powstawania tego zjawiska nie został jeszcze poznany.

Doświadczyliście snu o spadaniu?

To też może cię zainteresować: Rytuał pozbycia się duchów. Jak wygonić zjawy ze swojego domu? W końcu będziesz mógł spać spokojnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Proste sposoby na rozmnażanie storczyków w domu. Wystarczy trochę wprawy i cierpliwości. Jak to zrobić

O tym się mówi: Karty zdradzają, co czeka nas w nadchodzącym miesiącu. Które znaki mogą liczyć na szczęście w marcu