Jedną z cech dobrej matki jest umiejętność słuchania dziecka i dawania mu swobody – jednak nigdy w nadmiarze, gdyż rodzice muszą nauczyć swoje pociechy nie tylko samodzielnego podejmowania decyzji i działań, ale także liczenia się z innymi.

Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Są jeszcze tacy, którzy aż przesadnie rozpieszczają dzieci i pozwalają im niemal na wszystko, byle tylko uczynić je szczęśliwymi.

Mamy, które zbyt rozpieszczają dzieci

Portal Radio Zet przedstawił listę imion kobiet, które pozwalają dzieciom na zbyt wiele. Nie będzie błędem stwierdzenie, że te mamy dały sobie wejść na głowę!

Mama z dzieckiem. Źródło: Youtube Radio Samiec 2
Mama z dzieckiem. Źródło: Youtube Radio Samiec 2

Granice w ich przypadku zostały przesunięte zbyt daleko – dzieci mogą robić wszystko, często nie zostały nauczone szacunku do innych, co w przyszłości może rodzić duże problemy.

Kobiety o tych imionach mają zbyt mały autorytet u własnych dzieci i nie kontrolują poczynań swoich pociech. Jakie imiona znajdują się na liście?

Pierwsze z nich to Ewa. Jest w stanie zrobić wszystko, byle jej dziecku wiodło się dobrze. Nie widzi poza nim świata, nie chce nic sobie kupić, bo każde pieniądze przeznacza na dziecko – spełnia jego wszystkie zachcianki, ale rzadko otrzymuje podziękowania.

Barbara – przymyka oko na wszystkie problemy z dziećmi, przez co są one zbyt rozpuszczone. Przez brak wyznaczonych granic w przyszłości jej latorośle mogą mieć nawet problemy z prawem.

Mama z dzieckiem. Źródło: Youtube KTM STUDIO
Mama z dzieckiem. Źródło: Youtube KTM STUDIO

Justyna wciąż chwali dzieci, przekonując samą siebie, że są bez żadnych wad. W tym duchu wychowuje maluchy, które później nie potrafią przyjąć krytyki.

Wiesława jest bardzo dumna ze swoich dzieci i opowiada o nich wszystkim wokół. Dostrzega w nich małą siebie i nadmiernie rozpieszcza pociechy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JEŚLI MAMY W DOMU WYTŁACZANKI PO JAJKACH TO LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ. MAJĄ MASĘ POŻYTECZNYCH ZASTOSOWAŃ! DZIĘKI NIM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO PIENIĘDZY

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA RENT I EMERYTUR JUŻ ZA PASEM! KIEDY EMERYCI MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ OTRZYMANIA WYŻSZEGO ŚWIADCZENIA? ZNANA JEST DATA URUCHOMIENIA PRZELEWÓW

O tym się mówi na świecie: NA TO ODKRYCIE CZEKALIŚMY AŻ 250 LAT! FASCYNUJĄCE ZNALEZISKO W CENTRUM BADAŃ ARCHEOLOGÓW. CHCĄ POTWIERDZIĆ POCHODZENIE WRAKU TAJEMNICZEGO STATKU

Z życia gwiazd: KUBA WOJEWÓDZKI NIE MIAŁ LITOŚCI DLA AGUSTINA EGURROLI. CO ZROBIŁ GWIAZDOR? TYLKO ON MÓGŁ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI RADYKALNY KROK I TO NA WIZJI