W Ksawerowie, miejscowości pod Łodzią, proboszcz parafii znalazł sposób na obejście owego zakazu. Wierni byli zaskoczeni, jednak docenili działania duchownego.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy w dniach 31 października – 2 listopada.

Nie chcemy doprowadzać do tekiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób ponioło śmierć – wyjaśniał premier.

Ksiądz znalazł sposób na obejście przepisu o zamknięciu cmentarzy

screen Google

Decyzja rządu nie spotkała się z uznaniem Polaków, którzy jeszcze w piątkowe popołudnie udali się na groby bliskich, aby je uporządkować i zapalić lampki.

Z kolei proboszcz parafii w Ksawerowie w woj. łódzkim znalazł sposób na to, aby obejść zakaz wstępu na cmentarze. Duchowny powołał specjalną komisję, która zmieniła nazwę cmentarza na park cmentarny.

Większości mieszkańcom miejscowości spodobał się pomysł księdza, jednak nie wiadomo jak zareagują na to władze.

Jak informował portal „Życie.pl”: Obchody Wszystkich Świętych. Za złamanie nowego rozporządzenia mogą grozić ogromne mandaty

Przypomnj sobie: Kolejny rekord pobity, liczba nowych zakażonych stale rośnie, najwięcej przypadków znów na Mazowsze. Resort zdrowia z nowymi danymi

Portal „Życie.pl” pisał również: Niezwykle popularny produkt spożywczy masowo wycofywany ze sklepów. Zjedzenie go może źle się skończyć, GIS apeluje do Polaków