W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej pytań o bezpieczny powrót uczniów do szkół. Nic dziwnego – dla większości z nich nauka zdalna trwa już od niemal roku, z krótką zaledwie przerwą.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wyruszyli na spotkanie z rówieśnikami i nauczycielami tuż po feriach zimowych, w połowie stycznia. Inni tymczasem w dalszym ciągu uczą się z domów. Czy jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy w najbliższej przyszłości?

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube UrsusTV
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube UrsusTV

Uczniowie oraz rodzice czekają na konkretne informacje na temat powrotu do szkół. Rządzący nie są w stanie niczego określić. Ciągłe zmiany planów są wynikiem niestabilnej sytuacji epidemiologicznej. Być może szczepienia na koronawirusa, którym od 12 lutego poddawani są pedagodzy znacznie do przyspiesza. Takiego zdania jest minister edukacji Przemysław Czarnek. Przemysław Czarnek powiedział o tym, że szczepienia nauczycieli i opiekunów mogą przyspieszyć proces powrotu do szkół. To jak stwierdził światełko w tunelu. Szczepienia rozpoczęły się 12 lutego. Jak poinformował Przemysław Czarnek, decyzję o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół podejmuje się na wyższym szczeblu. Podejmie ją premier Mateusz Morawiecki.

Adam Niedzielski także zabrał głos w sprawie tego, kiedy rząd planuje otwarcie szkół. Jak powiedział minister rządzący chcą by powrót mogl rozpocząć się jak najszybciej. Wszystko jednak zależy od najbliższych tygodni i poziomu zachorowań.

Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje
Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH