Lech Wałęsa to mężczyzna o ogromnym sercu. Były prezydent, który już w kwietniu otrzyma dodatkową emeryturę zamierzaprzekazac ją potzebujacym. Zanim jednak podejmie decyzje bedzie musiał ustalić wszytsko z żoną. - Będę musiał się najpierw zapytać żony, bo inaczej mnie z domu wyrzuci – żartuje w rozmowie z „Super Expressem” Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa to jeden z polityków, których kolejne posunięcia wciąż budzą ogromne emocje. Choć były prezydent Polski już aktywnie nie udziela się na arenie, to wciąż pozostaje w cieniu wydarzeń i chętnie wygłasza swoje opinie.

Lech Wałęsa/ Youtube DDTVN
Lech Wałęsa/ Youtube DDTVN

Waloryzacja rent oraz emerytur zostanie przeprowadzona już niebawem, a nowe stawki świadczeń będą obowiązywać od 1 marca. Minimalna emerytura będzie wynosić 1250 zł, zaś najniższa renta – 937,50 zł.

Kolejna istotna sprawa, czyli trzynasta emerytura, także jest już rozjaśniona. Emeryci dostaną ją w kwietniu i będzie wynosiła 1250 zł brutto. Świadczenie zostanie przesłane razem z emeryturą za kwiecień. Wysokość trzynastki będzie taka sama dla wszystkich, nie ma potrzeby składania wniosków.

Swoją trzynastkę otrzyma także Lech Wałęsa. Jak określił były prezydent jest on raczej pozamaterialny, dlatego te planuje przekazać swoje świadczenie potrzebującym. Swoja decyzje bedzie musial jednak przedyskutować z żoną.

Lech Wałęsa/ Youtube DDTVN
Lech Wałęsa/ Youtube DDTVN

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH