Mija już niemal rok od czasu wykrycia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. Póki co pandemia zbiera ogromne żniwa, a władze twierdzą, że dwukrotnie większa liczba zgonów niż normalnie jest dobrym wynikiem.

W ciągu minionego roku scenariusze, których nikt nie przewidywał, stały się rzeczywistością. Obecnie trwają już co prawda szczepienia na koronawirusa, jednak wciąż nie wiadomo, jak długo potrwają i kiedy uporamy się z pandemią.

Koronawirus. Źródło: Youtube naTemat.pl
Koronawirus. Źródło: Youtube naTemat.pl

Nowy wariant koronawirusa

Portal Interia zauważa, że koronawirus zaczyna przybierać nowe formy. Wykryto już m.in. wariant brytyjski oraz południowoafrykański. Teraz z kolei naukowcy odkryli, że w Polsce jest także… mutacja „podlaska”.

Jak podaje dr hab. Joanna Rzeszeć z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, odkrycie kolejnej mutacji było zaskakujące również dla naukowców. Wszystko wskazuje jednak na to, że to jeszcze nie koniec walki z COVID-19.

Według rzecznika Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku obecnie zidentyfikowano już 12 mutacji koronawirusa, m.in. wariant brytyjski, południowoafrykański, pochodzenia belgijskiego, rosyjskiego i irlandzkiego. Poza tym istnieją również mutacje nowe, których jeszcze nie zbadano i nie opisano.

Koronawirus. Źródło: Youtube naTemat.pl
Koronawirus. Źródło: Youtube naTemat.pl

Do tych ostatnich należy wariant wstępnie nazwany „podlaskim”. Zdaniem naukowców nie widać jednak znacznych różnic między tym wariantem a pozostałymi mutacjami SARS-Cov2, które występują w Europie.

Zdaniem dr hab. Joanny Rzeszeć prawdopodobnie niedawno odkryty wariant będzie „zachowywał się podobnie”. Trwają kolejne badania nad nowo odkrytą mutacją.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W INTERNECIE POJAWIŁO SIĘ ZDJĘCIE PREZYDENTA, KTÓREGO DO TEJ PORY NIKT NIE WIDZIAŁ! INTERNAUCI SĄ ZASKOCZENI TYM, JAK WYGLĄDAŁ ANDRZEJ DUDA

O tym się mówi w Polsce: PANDEMIA KORONAWIRUSA NADAL NIE ODPUSZCZA! SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. NAJBARDZIEJ ZAGROŻONE SĄ TRZY WOJEWÓDZTWA W NASZYM KRAJU

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE PODJĘLI OSTATECZNĄ DECYZJĘ. NIE MA JUŻ ODWROTU. POJAWIŁO SIĘ SPECJALNE OŚWIADCZENIE PAŁACU BUCKINGHAM

Z życia gwiazd: TRUDNO W TO UWIERZYĆ! KOLEJNA DZIENNIKARKA ODCHODZI Z POPULARNEJ STACJI TELEWIZYJNEJ! ANNA KOWALSKA POINFORMOWAŁA O ZAKOŃCZENIU WSPÓŁPRACY Z TVN