Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób pobierających świadczenie emerytalne. Waloryzacja emerytur nastąpi już niebawem. Seniorzy nie mogą jednak liczyć na duże podwyżki... Emeryci nie kryją swojego niezadowolenia. Ile zatem będą wynosić owe podwyżki?

Jakiś czas temu w mediach niejednokrotnie pojawiał się temat waloryzacji podwyżek. Pisaliśmy, że najbliższa waloryzacja nastąpi w marcu 2021 roku, zatem już niebawem.

Niestety, okazuje się, że seniorzy nie mogą liczyć na wysokie podwyżki owych emerytur - będą one najniższe w porównaniu do minionych lat. Wszystko to za sprawą drobnej modyfikacji, która została wprowadzona w tym roku. Tym razem waloryzacja nie będzie procentowo – kwotowa, a tylko procentowa. Niestety, wprowadzenie takiej zmiany sprawi, że podwyżka emerytury będzie naprawdę niewielka...

Ile wynosi waloryzacja emerytur?

W tym roku podwyżka emerytury – w przypadku najniższej kwoty – wyniesie... niecałe 51 złotych. To najniższa wartość w porównaniu do lat ubiegłych. W roku 2019 minimalny wzrost emerytury przekraczał 70 złotych, w roku 2020 zaś 100 złotych. Niestety ta tendencja wzrostowa nie utrzymała się, a seniorzy otrzymają niewielkie podwyżki.

Emerytura/ edziecko.pl