Jak podaje portal Wirtualna Polska ostatnio do mieszkańców Warszawy i Radomia, a także powiatu otwockiego, radomskiego, warszawskiego zachodniego, zwoleńskiego, garwolińskiego, wołomińskiego, kozienickiego i mińskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało bardzo ważną wiadomość!

Bardzo ważna informacja!

Okazuje się, że mieszkańcy wspomnianych obszarów naszego kraju są zagrożeni niezwykle groźną chorobą. Chodzi oczywiście o wściekliznę!

- Uwaga! Nowe przypadki wścieklizny. Proszę o utrzymywanie zwierząt domowych i gospodarskich w zamknięciu oraz o szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie – brzmi komunikat wysłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Okazuje się, że tylko od ubiegłego roku w województwie mazowieckim potwierdzonych zostało aż 110 przypadków wścieklizny! Najwięcej z nich dotyczyło lisów z powiatu otwockiego, zakażonych było aż 46 osobników!

Lepiej uważać!

Co więcej, już kilka dni temu wojewoda mazowiecki ogłosił obowiązek szczepienia kotów domowych przeciwko wściekliźnie. Obowiązek ten dotyczy oczywiście kotów mieszkających na zagrożonych obszarach.

Warto także przypomnieć, aby pod żadnym pozorem nie dotykać dzikich zwierząt, nawet tych, które uległy wypadkowi. Jeśli widzimy ranne zwierzę najlepiej jest natychmiast zadzwonić po służby ratownicze i nie wykonywać samodzielnie żadnych czynności, bezpośrednio przy zwierzęciu. Jeśli natomiast zostaniemy ugryzieni przez dzikie zwierzę, natychmiast powinniśmy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jak informował portal "Życie Polska": PROKURATURA OFICJALNIE ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ŻORY KOROLYOVA. DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ TRAFIŁY INFORMACJE DOTYCZĄCE BADAŃ TANCERZA. SĄ WYNIKI EKSPERTYZY

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE DONIESIENIA O BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE. MELANIA TRUMP UCIĘŁA PLOTKI O KRYZYSIE W MAŁŻEŃSTWIE. TAK BAWIŁA SIĘ Z DONALDEM TRUMPEM W SYLWESTRA

Portal "Życie Polska" pisał również: MIJA 10 LAT OD PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z KILKUMIESIĘCZNĄ MADZIĄ Z SOSNOWCA. KATARZYNA W. ODSIADUJE KARĘ 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ NASTOLATKĄ. NIEWIELE OSÓB ROZPOZNA DZIŚ MARTYNĘ. MŁODSZA CÓRKA BRATANICY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BARDZO WYDOROŚLAŁA