Jak informuje portal Super Express, premier Mateusz Morawiecki przebywa obecnie w Parlamencie Europejskim, gdzie odbyła się debata na temat ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7 października, w którym to wskazano, że konstytucja ma wyższość nad prawem unijnym.

Padły mocne słowa

Podczas debaty Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaznaczyła, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której wartości Unii Europejskiej będą naruszane przez państwa członkowskie.

- Staję tu, by rozwinąć nasze stanowisko, które uważam za fundamentalne dla całej Unii. (...) Nierówności społeczne, inflacja, wysokie koszty utrzymania, zagrożenia zewnętrzne, rosnący dług publiczny, nielegalna imigracja czy kryzys energetyczny przekładają się na niepokoje społeczne i wydłużają katalog problemów – rozpoczął premier Mateusz Morawiecki.

Polityk dodał także, że Polska nie wstąpiła do Unii Europejskiej z pustymi rękoma. Zaznaczył także, że nasz kraj nie będzie ulegać szantażom finansowym ze strony instytucji unijnych. Premier Mateusz Morawiecki dodał także, że obecnie Polska jest atakowana i szantażowana.

Europosłanki i europosłowie bronią Polski

Europosłanka Iratxe Garcia Perez zaznaczyła natomiast, ze polskie kobiety nie zostaną pozostawione same sobie, a dodatkowo wskazała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że powinien on słuchać głosu swoich obywateli.

Wielu europosłów podczas debaty zaznaczało, że rządzący w Polsce kierują kraj na niebezpieczną ścieżkę, daleką od demokracji i sprawiedliwości. Niektórzy posuwali się nawet do stwierdzeń, że Polska kierowana jest ku upadkowi.

Czy zatem komentarze zgromadzonych na debacie polityków europejskich spowodują, że polski rząd zmieni nieco swoje podejście do prawa unijnego?

Jak informował portal "Życie Polska": JEST OFICJALNA DECYZJA RZĄDU W SPRAWIE 1 LISTOPADA. POLACY BĘDĄ ZADOWOLENI Z WIEŚCI PRZEKAZANYCH PRZEZ WICEMINISTRA ZDROWIA

Przypomnij sobie: WITOLD WASZCZYKOWSKI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POLITYKI PROWADZONEJ PRZEZ BEATĘ SZYDŁO. CHYBA NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW Z UST POLITYKA

Portal "Życie Polska" pisał również: THE VOICE OF POLAND: INTERNAUCI MAJĄ PROBLEM Z SYLWIĄ GRZESZCZAK. NIEKTÓRZY NIE ZOSTAWIAJĄ NA TRENERCE SUCHEJ NITKI. SĄ GŁOSY, ŻE JEJ WYBÓR TO BŁĄD

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI ZNALAZŁY SIĘ W MEDIACH. PREZYDENT WARSZAWY POSTANOWIŁ W WYJĄTKOWY SPOSÓB POŻEGNAĆ WAŻNEGO POLAKA. O KIM CHODZI RAFAŁOWI TRZASKOWSKIEMU