Jak podaje portal Lelum, dziś gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podczas rozmowy polityk zabrał głos na temat tego, jak będzie wyglądać tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych.

Bardzo ważna informacja!

Doskonale pamiętamy, że w ubiegłym roku w dniu 1 listopada wszystkie cmentarze na terenie całego kraju zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Co więcej, decyzja ta została ogłoszona przez rząd zaledwie dzień wcześniej.

W tym roku politycy zapewniają, że takiej sytuacji nie będzie, jednak to, jak dokładnie przebiegać będzie organizacja Dnia Wszystkich Świętych zależeć będzie przede wszystkim od sytuacji epidemicznej na ternie kraju.

Wiceminister zdrowia zwrócił uwagę na zachowanie Polaków

– Decyzji obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować. Będziemy starali się reagować punktowo. Jeżeli w danym powiecie sytuacja będzie zła, to będziemy wprowadzać restrykcje - zaznaczył wiceminister zdrowia podczas rozmowy.

Co więcej, Waldemar Kraska zwrócił uwagę na fakt, że w naszym kraju panuje już ogólne rozluźnienie i mało kto stosuje się do zasad sanitarnych, stąd też nie możemy się dziwić, że nieustannie odnotowywany jest wzrost nowych przypadków.

Warto także zaznaczyć, że dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 3931 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i jest to najwyższa liczba odnotowana od maja.

Jak informował portal "Życie Polska": KRYSTYNA JANDA WYWOŁAŁA WIELKIE ZAMIESZANIE W INTERNECIE. JEJ WYZNANIE POWALIŁO NA KOLANA WIĘKSZOŚĆ KOMENTUJĄCYCH. SZCZEROŚĆ AKTORKI JEST POWALAJĄCA

Przypomnij sobie: WITOLD WASZCZYKOWSKI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POLITYKI PROWADZONEJ PRZEZ BEATĘ SZYDŁO. CHYBA NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW Z UST POLITYKA

Portal "Życie Polska" pisał również: THE VOICE OF POLAND: INTERNAUCI MAJĄ PROBLEM Z SYLWIĄ GRZESZCZAK. NIEKTÓRZY NIE ZOSTAWIAJĄ NA TRENERCE SUCHEJ NITKI. SĄ GŁOSY, ŻE JEJ WYBÓR TO BŁĄD

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI ZNALAZŁY SIĘ W MEDIACH. PREZYDENT WARSZAWY POSTANOWIŁ W WYJĄTKOWY SPOSÓB POŻEGNAĆ WAŻNEGO POLAKA. O KIM CHODZI RAFAŁOWI TRZASKOWSKIEMU