Jak doskonale pamiętamy, w ubiegłym roku cmentarze zostały zamknięte w Dniu Wszystkich Świętych, a rząd poinformował o tej decyzji na dzień przed 1 listopada. Jak zatem będzie w tym roku, kiedy liczba osób zakażonych koronawirusem znów rośnie?

Czy w tym roku będą jakieś zaskoczenia?

Gościem programu „Newsroom” Wirtualnej Polski był dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk zabrał głos na temat tego, jak w tym roku wyglądać będzie sytuacja związana z pandemią koronawirusa w odniesieniu do 1 listopada.

Adam Niedzielski zaznaczył, że w tym roku mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją, a mimo iż liczba osób zakażonych faktycznie rośnie, to nie przewiduje się gwałtownego skoku. Jak zaznaczył minister zdrowia, rok temu mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy w tydzień liczba nowych przypadków rosła z trzech do dziewięciu tysięcy dziennie.

Sytuacja jest pod kontrolą

Wtedy trudno było zapanować nad pandemią i obostrzenia wprowadzane były ze skutkiem natychmiastowym. W tym roku nie ma takiej potrzeby, między innymi dzięki szczepieniom. W związku z tym minister zdrowia zapewnił podczas rozmowy, że cmentarze na pewno nie zostaną zamknięte w Dniu Wszystkich Świętych.

- Absolutnie nie przewidujemy takiego rozwiązania. Miałem już przyjemność rozmawiać na ten temat z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – zaznaczył Adam Niedzielski.

Jak zatem widać, Polacy mogą spać spokojnie i nic nie wskazuje na to, aby w tym roku świąteczne plany zostały pokrzyżowane przez pandemię.

Jak informował portal "Życie Polska": PRAWDZIWY POWÓD ODEJŚCIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Z RZĄDU TRAFIŁ DO MEDIÓW. JEGO DECYZJA ZASKOCZYŁA WIELE OSÓB. SZEF PIS MA PRZED SOBĄ NAJWAŻNIEJSZY CEL

Przypomnij sobie: WIADOMO, CO STAŁO SIĘ ZE SŁYNNYMI GRYCANKAMI! TAK POTOCZYŁY SIĘ LOSY MARTY GRYCAN I JEJ CÓREK. KIEDYŚ BYŁY NA USTACH MILIONÓW POLAKÓW. CO ROBIĄ DZIŚ

Portal "Życie Polska" pisał również: BORYS SZYC ZACHWYCA SWOIM DOMEM! AKTOR KUPIŁ NIERUCHOMOŚĆ W NAPRAWDĘ WYJĄTKOWYM MIEJSCU. POSIADŁOŚĆ W LUKSUSOWEJ DZIELNICY WARSZAWY ROBI WRAŻENIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TAK WYGLĄDAŁA DAGMARA KAŹMIERSKA PRZED WIELOMA LATAMI! ZDJĘCIA „KRÓLOWEJ ŻYCIA” Z CZASÓW, GDY BYŁA NASTOLATKĄ TRAFIŁY DO SIECI. INTERNAUCI ZACHWYCENI