Jego ówczesny mentor, dr Hassan Kamel, powiedział mu, żeby połączyć te dwie rzeczy i ta decyzja zaprowadziła go do Kanady, gdzie otrzymał stypendium chirurgii dziecięcej w szpitalu University of Alberta i został głównym rezydentem uniwersytetu w 1985 roku.

Nie przypuszczał, że dla wielu będzie bohaterem

YT/Materiał z 2013 roku

W 1987 roku dr Rabeeah ukończył rezydenturę z chirurgii ogólnej i pediatrycznej na Uniwersytecie Dalhousie, po czym wrócił do Arabii Saudyjskiej, gdzie kontynuował karierę, w której rozdzielił do tej pory 42 bliźniaki.

Ale mimo tych wszystkich operacji, to dawne syjamskie bliźnięta z Polski Daria i Olga Kołacz są nadal ciepło wspominane przez ich kraj, a także w Arabii Saudyjskiej.

Film pokazujący Darię i Olgę biegnących, by objąć doktora Rabeeah, pojawił się ponownie w sieci i ostatnio stał się wiralowy, mimo że spotkanie miało miejsce kilka lat temu.

YT

Mówi, że zawsze będzie o nich pamiętać, ponieważ pokładano w nim zaufanie, że rozdzieli je 15 lat temu. Bliźniaczki Kołacz początkowo udały się do Stanów Zjednoczonych i Europy i wielu lekarzy dało im nikłe szanse na przeżycie, zanim dr Rabeeah powiedział, że zajmie się ich sprawą.

Niebotycznie kosztowną operację sfinansował książę Arabii Sałdyjskiej

YT

Chociaż dr Rabeeah ma jeszcze wiele lat, zanim zacznie myśleć o przejściu na emeryturę, mówi, że jego dziedzictwo będzie żyło w Arabii Saudyjskiej, ponieważ ostrożnie stara się przekazać to doświadczenie nowemu pokoleniu. „Już kilka lat temu rozpoczęliśmy program, w ramach którego podczas każdej operacji rozdzielenia angażujemy młody zespół lekarzy - zarówno mężczyzn, jak i kobiety - oraz techników i pielęgniarki, aby mieli okazję doświadczyć tego cudu. W ciągu ostatnich 25 lat udało nam się wykształcić nowe pokolenie, które jest w stanie kontynuować to ważne dziedzictwo w Arabii Saudyjskiej ”- powiedział.

Zerknij tutaj: Kobieta zaręczona z mężczyzną, starszym od niej o 32 lata, ujawnia, jak zostali potraktowani przez otoczenie. To nie mieści się w głowie

Nie przegap: Kolejna przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi niepokój? Jasnowidz wypowiedział ważne słowa. O co chodzi