Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi - sytuacja sprzed roku. Każdy, kto wtedy myślał, że następną Wielkanoc spędzi normalnie z rodziną, będzie ogromnie zawiedziony. Już dziś powracają bowiem kolejne obostrzenia, z jakimi mieliśmy już do czynienia na samym początku pandemii.

Chociaż póki co mowa jest jedynie m.in. o zamknięciu galerii handlowych czy powrocie najmłodszych dzieci do nauki zdalnej, to eksperci nie wykluczają tego, że już niebawem możemy spodziewać się zamykania kolejnych punktów na mapie. Na celowniku znaleźli się również fryzjerzy. Jak bez ich pomocy, w domowych warunkach doprowadzić swoją fryzurę do ładu?

Farbowanie włosów w domu? To prostsze niż się wydaje

Panuje silne przekonanie o tym, że samodzielne farbowanie włosów w domowym zaciszu z góry skazane jest na porażkę. Pojawiają się głosy, iż fryzjer znacznie lepiej pomoże dobrać nam odpowiedni kolor, a także użyje produktów, które w mniejszy sposób zniszczą nasze włosy. Jak się jednak okazuje - istnieją sposoby na to, by samemu osiągnąć dokładnie taki sam efekt jak u fryzjera, a cała koloryzacja będzie tańsza oraz - przede wszystkim - bezpieczniejsza w dobie pandemii! Jak się za to zabrać?

Chociaż zmiana fryzury bez pomocy fryzjera jest możliwa, to... mimo wszystko lepiej zrezygnować z drastycznych kroków, takich jak chociażby przechodzenie z ciemnego brązu do blondu. Najlepiej jest celować w odcienie podobne do obecnego.

Drugim krokiem, zaraz po wyborze koloru, jest wybór odpowiedniego kosmetyku. Farby do włosów spotkamy zarówno w tańszej, drogeryjnej wersji, jak i tej profesjonalnej, która jest nieco droższa, ale niesie za sobą zdecydowanie mniejsze ryzyko zupełnego zniszczenia włosów. Cały proces farbowania powinien być poprzedzony próbą uczuleniową wykonaną za pomocą małej ilości kosmetyku, która pozwoli wykluczyć ryzyko zdrowotnych powikłań!

Włosy, zarówno przed i po farbowaniu, należy odpowiednio pielęgnować - niezbędne okażą się wszelkie szampony, odżywki, maski i olejki, które zapewnią zmęczonym farbowaniem włosom powrót do zdrowia!

Ważne jest również, by jakiś czas przed farbowaniem... nie myć włosów. Znacznie lepiej przyjmują one farbę, gdy są nieco przetłuszczone, a także posiadają wtedy naturalną ochronę przez zniszczeniem.

Po zastosowaniu się do tych kilku prostych kroków domowe farbowanie może okazać się znacznie łatwiejsze, niż zawsze się wydawało!

Zobacz także: Dyrektorka TVP1 wspomina nieprzyjemne doświadczenia ze stacją. Dlaczego Iwona Schymalla odeszła z telewizji

Może cię zainteresować: Syn Beaty Szydło porzucił kapłaństwo. Jeden z księży krytykuje i ujawnia co się stało podczas pierwszego kazania. Padły mocne słowa

Pisaliśmy również o: Skandaliczne zachowanie lekarza w jednym z polskich szpitali. Medyk miał wyzywać dziecko w czasie wizyty