Jak informuje serwis „Super Express”, w wieku 82 lat 7 lutego 2022 roku zmarł Zbigniew Namysłowski – legendarny polski jazzman, saksofonista i kompozytor. O śmierci wielkiego artysty, przez lata reprezentującego nasz kraj w świecie poinformowała pogrążona w żałobie rodzina zmarłego. Informacje znalazły się na Facebooku.

Zbigniew Namysłowski urodził się w 1939 roku. Ukończył klasę fortepianową w Podstawowej Szkole Muzycznej w Krakowie, a później jego rodzina przeprowadziła się w 1954 roku do Warszawy, gdzie kontynuował naukę w Średniej Szkole Muzycznej w klasie wiolonczeli. Jego przygoda z jazzem zaczęła się w 1957 roku.

Nie żyje Zbigniew Namysłowski. Wybitny muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor zmarł w wieku 82 lat

Przygoda z jazzem w przypadku Zbigniewa Namysłowskiego zaczęła się od występów w klubie Hybrydy, a później na Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Koncertował w zespołami All Stars i Modern Combo, potem stał na czele grupy Modern Dixielanders, gdzie grał na puzonie. Później poszedł drogą jazzu nowoczesnego i tak zaczęła się jego kariera saksofonisty.

W 1962 roku odbyła się trasa po USA z grupą The Wreckers. Później powstały grupy Zbigniew Namysłowski Quartet i Jazz Rockers.

Nie da się ukryć, że Zbigniew Namysłowski był jednym z najbardziej znanych polskich jazzmanów na świecie i multiinstrumentalistą. Grał również na wiolonczeli, ale także puzonie, saksofonie altowym i sopranowym i flecie. Jego dziełem jest ponad 30 albumów.

- Bardzo trudno jest nam teraz napisać wszystko co czujemy, trudno jest nam również podsumowywać jego dokonania, bo to co teraz czujemy to przede wszystkim olbrzymia pustka i rozpacz - podała rodzina Zbigniewa Namysłowskiego na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Facebook

Jak informował portal "Życie Polska": WYCZEKIWANY PRZEZ POLAKÓW TŁUSTY CZWARTEK TUŻ TUŻ! WIADOMO, KIEDY W TYM ROKU WYPADNIE TO NAJSŁODSZE ŚWIĘTO. TEGO DNIA NIKT NIE BĘDZIE LICZYĆ KALORII

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE ZWYCIĘSTWO W „THE VOICE SENIOR”. WIELE OSÓB SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁO. WOKALISTA ZABRAŁ GŁOS PO FINALE PROGRAMU. WIADOMO JUŻ, CO PLANUJE

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELKI SUKCES POLSKIEGO SKOCZKA. DAWID KUBACKI ZDOBYŁ WYMARZONY MEDAL NA OLIMPIADZIE! CHOĆ NIE BYŁ FAWORYTEM TO POKAZAŁ, CO POTRAFI. ILE ZAROBIŁ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SENIORZY LICZĄ NA POWRÓT WAŻNEGO ŚWIADCZENIA. WŁADZE POLSKI MAJĄ WSKAZYWAĆ SZANSĘ NA PONOWNĄ WYPŁATĘ, ALE TYLKO DLA WYBRANYCH. CO BĘDZIE Z CZTERNASTKĄ