Dzisiaj Anna Dymna kojarzona jest głównie z działalnością charytatywną w Fundacji Anny Dymnej, oraz z największych aktorskich kreacji. Od lat jest powidziana zarówno na szklanym ekranie, jak i na deskach teatru. Obecnie świetnie odnajduje się też w roli pedagoga w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Jej historia skończyła się happy-endem

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. jest popularną aktorką teatralną i filmową, a także działaczką charytatywną. Anna Dymna ma tak naprawdę na imię Małgorzata, a imię zmieniła w liceum. Marzyła, by zostać mikrobiologiem morskim i nigdy nie przypuszczała, że zostanie aktorką.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @micet_staryteatr

Owocem sześcioletniego małżeństwa aktorki ze Zbigniewem Szotą, które niestety się rozpadło jest syn Michał, o którym przez długi czas nie wspominała publicznie. Po rozstaniu z mężem została sama z dzieckiem i psem Mufką. Od tego czasu, syn Michał został na długo jedynym mężczyzną w jej życiu. Jak przyznała w wywiadzie, ciężko jej było wówczas łączyć rolę matki z aktorstwem. Na początku lat 90. poznała dyrektora Teatru Juliusza Słowackiego Krzysztofa Orzechowskiego, który jak ona był rozwiedziony. Ich związek powstał na przyjaźni i przekonaniu, że już nigdy z nikim się nie zwiążą.

Krzysztof Orzechowski dopełnił jej rodzinę. Gdy pracowała, on zajmował się Michałem, co zawsze wzruszało Annę Dymną, gdy wracając do domu po pracy słyszała, jak jej syn Michał mówi do Krzysztofa "tato". Nigdy nie żałowała ślubu z Krzysztofem Orzechowskim, a Michałowi pozwoliła na zmianę nazwiska z Szota na Dymny, po miłości życia Wiesławie Dymnym, który zmarł w tajemniczych okolicznościach, lecz pozostawiła po nim nazwisko.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michał Dymny (@michal_dymny)

Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Po swojej mamie odziedziczył artystyczną duszę. Ma 37 lat i według medialnych doniesień szykuje sie do ślubu z artystką Agatą Kus.

O tym się mówi: Danuta Wałęsa wychodzi z cienia własnego męża? Jej publiczna wypowiedź o obecnym rządzie i Kościele przejdzie to historii

Zerknij: Nowa fryzura Anety Zając robi furorę w sieci. Aktorka wygląda naprawdę uroczo