Małgorzata Kożuchowska już raz zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet, a zasadniczo jego powodu na swoim Instagramie. Wyważony w tonie post polubiła cała masa obserwatorów, a także znanych osób, w tym sam prezydenta Andrzej Duda. Jednak to nie koniec.

Aktorka została zaproszona do stacji Polsat w czwartkowy wieczór, a tematem dyskusji był oczywiście Strajk Kobiet i ich główny powód – dostęp do aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu i wykrytych u niego za pomocą badań prenatalnych i amniopunkcji wad letalnych. Przeciwko okrutnemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestują od ponad tygodnia setki tysięcy Polaków na ulicach polskich miast.

Podczas dyskusji na antenie Polsatu Małgorzata Kożuchowska – aktorka, a prywatnie szczęśliwa mama Jasia powiedziała, co myśli na temat obecnej sytuacji w Polsce. Jej słowa poruszyły naprawdę wiele osób.

Głęboko wierząca Małgorzata Kożuchowska odniosła się do protestów kobiet i kwestii przerywania ciąży. Jej opinia może potężnie zaskoczyć niektórych

„Ludzie, którzy kierują się dekalogiem i wierzą w to, co niesie ze sobą wiara w Boga, wiedzą, jaki powinien być wybór i dla nich on jest prosty. Natomiast nie możemy zapominać, że w Polsce i na świecie żyją nie tylko tacy ludzie jak my, oni mają inne zdanie, wyznają inne wartości, nie wierzą. Oni również mają prawo do szacunku” - stwierdziła Kożuchowska.

Aktorka przekonuje, że optuje za wolną wolą, nawet gdy chodzi o wybór między życiem a śmiercią dziecka z bardzo ciężkimi wadami wrodzonymi czy genetycznymi.

Dla aktorki wyrok Trybunału Konstytucyjnego to „wielkie nieszczęście”, szczególnie w dobie pandemii. Aktorka nie rozumie, dlaczego decyzja w tak rudnym i delikatnym temacie została podjęta właśnie teraz.

„Uważam, że to jest zło. Natomiast mleko się już wylało, kobiety wyszły na ulice i też uważam, że mają do tego prawo. Kobiety są wkurzone, poczuły się zlekceważone. Straciły poczucie bezpieczeństwa” - powiedziała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim aktorka, cytowana przez „SE”.

Kożuchowska oceniła, że to są tak trudne dylematy w kwestii aborcji, że żadna kobieta nie powinna zostać z nimi sama. Aktorka wyszła jednak z apelem do protestujących – powiedziała, ze ulica nie jest miejscem na dyskusję, a trzeba wspólnie usiąść przy jednym stole i wypracować kompromis.

Jak informował portal "Życie PL": STAN BORYS NIE WIDZI? SENSACYJNE DONIESIENIA Z USA, POLSKI MUZYK PRZESZEDŁ BARDZO SKOMPLIKOWANĄ OPERACJĘ, JEGO UKOCHANA MODLI SIĘ O WYZDROWIENIE

Przypomnij sobie: KIEDY RUSZY DWUNASTA EDYCJA „TAŃCA Z GWIAZDAMI”? STACJA POLSAT MILCZY NA TEN TEMAT, WYPOWIEDŹ IWONY PAVLOVIĆ NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

Portal "Życie PL" pisał również: ULUBIONA PROJEKTANTKA WNĘTRZ POLAKÓW ZARAŻONA! DOROTA SZELĄGOWSKA ZDRADZIŁA, W JAKI SPOSÓB ZACHOROWAŁA, TO NAPRAWDĘ ZDUMIEWAJĄCE