Wojciech Pszoniak zmarł nagle 19 października, zostawiając Polskę w żałobie. Wybitny artysta zmarł z powodu nowotworu w wieku 78 lat. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku ksiądz Andrzej Luter, przyjaciel wybitnego zmarłego artysty, urna z prochami aktora spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Duchowny przypomniał wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w pogrzebie wybitnego aktora, że obecnie podczas nabożeństw w kościołach może przebywać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Msza pogrzebowa będzie miała miejsce w Kościele Środowisk Twórczych, co oznacza, że w sumie pogrzebowej może wziąć udział jedynie i maksymalnie 60 osób.

W trakcie ceremonii pogrzebowej trzeba będzie mieć założone maseczki, a przy drzwiach wejściowych do kościoła są umieszczone płyny dezynfekcyjne do rąk.

Nie ma już z nami Wojciecha Pszoniaka. Znana jest data jego ostatniej drogi, w obecnej sytuacji aktora odprowadzi na miejsce spoczynku garstka osób

Warto jednak pamiętać, że msza święta będzie transmitowana za pośrednictwem Youtube na kanale Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Warszawie. Jeśli zatem nie możemy pożegnać aktora w innych sposób to warto wziąć to pod uwagę. Informuje o tym „Super Express”.

„Przyjdzie czas, kiedy ta pandemia się skończy, musi się skończyć przecież, wtedy pożegnamy Wojciecha Pszoniaka także na uroczystym wieczorze wspomnieniowym. Takie są plany, na pewno kiedyś ten wieczór wspomnień nadejdzie” – napisał na Facebooku ksiądz Andrzej Luter.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Wojciecha Pszoniaka? Zaplanowano go na wtorek 3 listopada o godzinie 12.30 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

fot, Facebook

Jak informował portal "Życie PL": STAN BORYS NIE WIDZI? SENSACYJNE DONIESIENIA Z USA, POLSKI MUZYK PRZESZEDŁ BARDZO SKOMPLIKOWANĄ OPERACJĘ, JEGO UKOCHANA MODLI SIĘ O WYZDROWIENIE

Przypomnij sobie: KIEDY RUSZY DWUNASTA EDYCJA „TAŃCA Z GWIAZDAMI”? STACJA POLSAT MILCZY NA TEN TEMAT, WYPOWIEDŹ IWONY PAVLOVIĆ NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

Portal "Życie PL" pisał również: ULUBIONA PROJEKTANTKA WNĘTRZ POLAKÓW ZARAŻONA! DOROTA SZELĄGOWSKA ZDRADZIŁA, W JAKI SPOSÓB ZACHOROWAŁA, TO NAPRAWDĘ ZDUMIEWAJĄCE