Sytuacja, jaka nastąpiła w jednej ze świątyń w Polsce może zaskoczyć wiele osób. Okazuje się, że od niedawna kobiety mogą pełnić rolę księdza. Pierwsze kobiety w Polsce właśnie przyjęły święcenia kapłańskie - gdzie miało miejsce to wydarzenie? Koniecznie sprawdź!

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie posługi na rzecz Kościoła od zawsze pełnili mężczyźni. Tak zostało przyjęte i pomimo upływu setek lat nie zmieniło się to, choć coraz więcej osób zaczyna czuć pewnego rodzaju niesprawiedliwość i narastające oburzenie właśnie z tego powodu.

Okazuje się, że Kościół niedawno przeszedł pewne reformacje, lecz nie mowa tu o Kościele Rzymsko – Katolickim, a Ewangelicko – Augsburskim. Od jesieni ubiegłego roku, a dokładnie 16 października 2021 roku wydano ordynację, na której mocy kobiety też mogą pełnić posługę kapłańską.

Pierwsze kobiety w Polsce jako księża!

Wczoraj, w sobotę 7 maja 2022 roku odbyły się święcenia kapłańskie aż dziewięciu kobiet. Były to: dk. Karina Chwastek-Kamieniorz, dk. Beata Janota, dk. Małgorzata Gaś, dk. Halina Radacz, dk. Katarzyna Rudkowskia, dk. Wiktoria Matloch, dk. Izabela Sikory, dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk.w, a także dk. Katarzyna Kowalska.

Czy Kościół Rzymsko – Katolicki również wykona krok w tę stronę?

Święcenia kapłańskie / se.pl