Całkiem nowa prognoza pogody przygotowana przez meteorologów nie brzmi dość optymistycznie... Polacy czekają na upragnioną wiosnę, zimowa aura jednak nie odpuszcza. Prognoza pogody na weekend nie wygląda optymistycznie – kiedy zatem można spodziewać się nadejścia cieplejszych dni?

Nietrudno zauważyć, że ostatnie dni są znacznie lepsze niż miało to miejsce chociażby dwa czy trzy tygodnie temu. Porywiste wiatry, które wstrząsnęły niemalże całą Europą to na szczęście już przeszłość. Mimo iż jest zdecydowanie spokojniej, aura w dalszym ciągu pozostaje zimowa i bardzo chłodna.

Od kilku dni daje się zauważyć piękne, niemalże bezchmurne niebo nad Polską, co - patrząc przez okno – może sprawiać wrażenie nadejścia wiosny. Niestety, nic bardziej mylnego. Mimo iż krajobrazy poza domem wyglądają pięknie, na zewnątrz w dalszym ciągu zimno i nieprzyjemnie.

Czy Polacy w końcu powitają wyczekiwaną wiosnę?

Najnowsza prognoza pogody na niedzielę, 13 marca

Jak zapowiadają synoptycy, niestety te zimne, kontynentalne masy powietrza w dalszym ciągu będą utrzymywać się w naszym kraju. W niedzielę 13 marca temperatura będzie się wahać od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 stopni w centralnej Polsce, aż po Zieloną Górę, gdzie będzie najcieplej, a wskaźniki termometrów pokażą 11 stopni. Dobrą wiadomością jest zaś to, że będzie słonecznie, jednak na razie nie zapowiada się na ocieplenie.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT