Świat nieustannie się zmienia, a z nim także moda i tradycje. Jak jednak wiadomo, Polacy uwielbiają wesela i na pewno młodzi ludzie nie przestaną ich organizować, jednak okazuje się, że zrobią to na swoich zasadach! Weselne przyjęcia będą teraz zupełnie inne, niż te, które znaliśmy do tej pory.

Wielkie zmiany w weselach!

Jak podaje portal o2, młodzi nie chcą już wesel, na których królują roztańczeni, pijani wujkowi, dzierżący w ręku niedojedzonego kotleta. Nie bawią ich także oczepinowe zabawy i wodzirej, który chodzi między stołami i zaprasza do zabawy. Jaki kształt będą mieć zatem wesela?

Dziennikarze portalu Onet postanowili bliżej przyjrzeć się temu, jakie wesela chętniej organizują teraz młodzi ludzie. Jak się okazuje, zdecydowana większość stawia obecnie na małe, kameralne przyjęcia z najbliższymi, niż na ogromne wystawne wesela, na które zapraszane są dalekie ciotki, które nierzadko widzieliśmy ostatnio 20 lat temu.

Młodzi stronią od wystawnych przyjęć

Co więcej, na weselach coraz częściej pojawiają się potrawy bezmięsne, jest to oczywiście ukłon w stronę gości, a czasem i samych młodych, którzy stosują w codziennym życiu dietę wegańską bądź wegetariańską.

Co ciekawe, wiele osób decyduje się także na to, że na ich weselu nie będzie alkoholu. Ślub i przyjęcie weselne nie powinno być bowiem okazją do upicia się do nieprzytomności, a do miłego spędzenia tego wyjątkowego dnia z Młodą Parą. A co Wy myślicie na ten temat?