Najnowsza wypowiedź prezydenta miasta stołecznego Warszawa, Rafała Trzaskowskiego na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki może zaskoczyć. Prezydent Warszawy jest stanowczy. Co takiego powiedział?

Temat polityki i partii rządzącej w Polsce jest kwestią nad wyraz kwestionowaną i sporną od ponad roku, kiedy to miały miejsce wybory prezydenckie, w których wyrównaną walkę toczyli ze sobą: Andrzej Duda reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość oraz Rafał Trzaskowski, będący przedstawicielem Platformy Obywatelskiej.

Wygrana PiS-u wzbudziła w części Polaków niemałe oburzenie, a pośród polityków partii opozycyjnych jeszcze większą motywację do walki o przejęcie władzy w kraju.

Podejmowane przez rządzących raz po raz kontrowersyjne decyzje także działają na rzecz wzrostu oburzenia społecznego. Zaczęto nawet spekulować, że Donald Tusk, były premier Polski powróci do krajowej polityki, aby wspierać PO.

Trzaskowski szczerze o powrocie Tuska

Rafał Trzaskowski ostatnio został zapytany o to, co sądzi o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki.

- Wszystkie ręce na pokład. Oczywiście, jeżeli Donald Tusk będzie chciał wspierać opozycję, jeżeli będzie chciał nam pomagać w tym, żebyśmy byli silniejsi, to tylko i wyłącznie można się z tego cieszyć. Natomiast na razie mamy mnóstwo szumu medialnego, na razie nie ma żadnych faktów. - mówił Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski/ screen yt