Uwaga! Niezwykle ważna informacja dotycząca koronawirusa. Jak donoszą media, wariant Delta już dotarł do Polski z Wielkiej Brytanii. Czy to oznacza ponowne wprowadzanie obostrzeń i wzrost liczby zachorowań? Społeczeństwo polskie nie kryje zaniepokojenia i trwogi.

Trwająca od ponad roku pandemia groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa na dobre zmieniła naszą rzeczywistość i codzienne czynności. Wiele z nich przeszło do świata cyfrowego i nie było to trudne, aby się przestawić, jednak mimo to Polacy z utęsknieniem czekali na powrót do dawnej normalności.

Od kilku tygodni pandemia przygasa, a kolejne obostrzenia są luzowane – wszystko to za sprawą przestrzegania zasad sanitarnych, przyjmowania szczepionek oraz nabywania odporności po przebytej chorobie.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej normalności - czy aby na pewno?

Wariant Delta już w Polsce!

Jak donoszą angielskie media, mutacja Delta to znacznie groźniejszy w skutkach wariant koronawirusa, który swój początek miał w Wielkiej Brytanii. Naukowcy tłumaczą, że niestety mutacja ta jest bardziej odporna na działanie szczepionek, a także, że osoby chorujące na nią zdecydowanie częściej potrzebują hospitalizacji niż w przypadku pierwszej wersji koronawirusa.

Okazuje się, że wariant Delta dotarł już do Polski, zatem niestety pandemiczna rzeczywistość nie opuści nas tak prędko...