Najnowsze wypowiedzi mieszkańców miejscowości Librantowa budzą przerażenie i smutek. Społeczność jest załamana po wczorajszej trąbie powietrznej, która dosłownie zrównała wieś z ziemią. Żywioł zabrał im cały majątek...

Jak wiadomo, ostatnie dni w niemalże całej Polsce upłynęły pod znakiem ulew, burz i porywistych wiatrów, które skutkowały zalanymi mieszkaniami, piwnicami i parkingami podziemnymi. Miejscami występowały także opady gradu sporej wielkości, który wywołał wiele szkód. Te nagłe załamanie pogody, które dotarło do Polski po upalnych dniach było dla tysięcy rodzin tragiczne w skutkach.

Najbardziej szokującym zjawiskiem było jednak pojawienie się ogromnej trąby powietrznej nieopodal Nowego Sącza, w miejscowości Librantowa oraz kilku innych.

Huragan zniszczył około 40 budynków wprowadzając istny chaos oraz pozbawiając wiele rodzin dachu nad głową. Niektóre wypowiedzi mieszkańców owej miejscowości chwytają za serce...

Mieszkańcy Librantowej stracili cały dorobek życia...

Osoby mieszkające w miejscowości, którą spotkała ta tragedia wyrażają ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Wiele z nich niedawno pokończyło remonty domów, które dziś... nie nadają się do użytku.

Stodoła została zniszczona doszczętnie, garaż także, z domu zerwało nam dach, całą noc na głowy lał się nam deszcz. Sufity przeciekają, podłoga jest do wyrzucenia, panele się wybrzuszyły od stojącej wody. Nasz dom to ruina – mówi jeden z mieszkańców wsi.