W tym roku przygotowałam sadzonki i już planuję posadzić je w ziemi. Nie mogę się już doczekać..

Moja teściowa powiedziała mi, że w młodości razem z bliskimi siali pestki dyni dopiero w Wielki Czwartek.

A tę pracę wykonano wczesnym rankiem, kiedy za oknem było jeszcze ciemno. Zawsze myślałam, że ogórki sadzi się w Wielki Czwartek, ale starsze pokolenie chyba wie lepiej.

Ale tym razem, kolej ogórków spadła na Święto Słowian Wschodnich. Zaczęli sadzić ogórki zaraz po powrocie z cmentarza. Stąd wzięło się znane przysłowie ludowe o łzach i ogródku warzywnym.

Myślę, że jest ku temu powód. Jak wszyscy wiemy, to święto nie jest związane z konkretną datą, co oznacza, że ​​ogórki sadzono w różnych porach roku z roku na rok. Chcę zauważyć, że moja teściowa zawsze miała pod dostatkiem ogórków. Udało jej się nawet i nas nimi nakarmić. Nawet dzisiaj nie zmienia tradycji.

Więc ja w tym roku w czysty czwartek posadziłam trochę sadzonek ogórków. Na zewnątrz było jednak dość chłodno. W tym celu skorzystałam z praktycznej porady z Internetu, która polega na sadzeniu sadzonek pod plastikowymi pojemnikami.

Po pierwsze, ogórki są chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a po drugie, dzięki plastikowemu pojemnikowi woda jest ostrożnie i stopniowo podawana roślinom podczas nawadniania. Woda dostaje się pod korzeń. W tym roku sprawdzę tę metodę na własnym doświadczeniu.

Wiadomo, że ogórki uwielbiają ciepło i wilgoć. Aby uzyskać bogate zbiory, wymagane jest obfite, ale rzadkie podlewanie.

Artykuł hodowców z Rostowa stał się dla mnie bardzo pouczający. W artykule podkreślono, że ogórki należy sadzić po 5-10 maja. Ten artykuł potwierdza słowa mojego krewnego.

Teraz zasadzę ogórki tylko nasionami i tylko w czasie Radonicy. W tym roku święto przypada na 11. Dlatego postanowiłam nie spieszyć się i zaczekać na odpowiedni moment.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor