Nie mogłem nawet pomyśleć, że tak traktuje swoją matkę. I zawsze wydawała mi się taką słodką i miłą dziewczyną. Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło.

Joanna od kilku lat mieszka z mężem w stolicy, a matka w starym domu na wsi. Jej matka była starą kobietą, więc często narzekała na swoje zdrowie. Aby jej trochę pomóc, jej zięć zdecydował się wysłać ją do prywatnej kliniki na małe leczenie.

O dziwo, Joanna sama tego nie zrobiła, ale teraz nie o to chodzi. Po rehabilitacji przywiózł ją do domu. Położył walizki na podłodze i weszli do pokoju Joanny. Michał powiedział z uśmiechem na twarzy:

Kochanie, zabrałem twoją mamę z kliniki i pomyślałem, że lepiej byłoby, gdyby zamieszkała z nami, żebyśmy mogli się nią opiekować, a w razie czego, od razu zabrać ją do lekarza. To dość dziwne usłyszeć to z ust zięcia. To mama Joanny i to ona powinna była zadać następujące pytania, ale jej odpowiedź zaskoczyła mnie jeszcze bardziej:

Mamo, właśnie opuściłam tę wioskę, zaczęłam normalnie żyć, a teraz do mnie przychodzisz. Ponownie będziesz kontrolować każdy mój krok. Chciałam trochę żyć bez ciebie. Czy muszę teraz opiekować się tobą przez całe życie? Wtedy nie będziesz chciała wracać do wioski! Michał był oszołomiony tą odpowiedzią.

Mama zaczęła płakać, a Joanna zatrzasnęła drzwi i poszłaa do swojej przyjaciółki. Kiedy wróciła, na progu były walizki z biletem. Kobieta zapytała: - Co, moja mama jeszcze nie wyszła?

Wybierasz się gdzieś w podróż służbową? Michał wyszedł do niej i powiedział: - Joanno, nie prosiłem o rękę i nie poślubiłem takiej kobiety. Chciałem nawet mieć dzieci, ale teraz rozumiem, że nie chcę, aby dorastały z taką matką. To są twoje rzeczy. Proponuję, żebyśmy mieszkali osobno. Jesteś w domu twojej matki, a ja jestem z nią. Może ta sytuacja wpłynie w jakiś sposób na twoje myślenie i stosunek do bliskich.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor