Jak informuje portal Menway, Nadleśnictwo Piwniczna opublikowało na swoim profilu na Facebooku filmik, który w mgnieniu oka zrobił niesamowita furorę w sieci! Okazuje się, że bohaterem nagrania jest mała ryjówka, która pobiła serca internautów.

Ryjówka rozczuliła internautów!

Na filmiku widzimy ryjówkę aksamitną, która dziarsko przemierza zaśnieżoną okolicę. Zwierzęta te są bardzo maleńkie, bowiem ich długość nie przekracza 7 centymetrów, a waga waha się od 5 do maksymalnie 10 gramów!

Mimo tak małych rozmiarów ten gryzoń ma niesamowite tempo metabolizmu. Jest on tak szybki po to, aby ryjówka mogła dostarczyć do swojego ciała odpowiednie ilości ciepła, które z powodu na małe rozmiary, bardzo szybko traci. Niezwykle ważne jest to między innymi dlatego, że ryjówka nie zapada w sen zimowy!

Warto także zaznaczyć, że ryjówka to zwierzę owadożerne. Co prawda czasem potrafi także zjeść rośliny czy też nasiona, jednak zdecydowanie bardziej woli ślimaki!

Niesamowite zdolności ryjówki!

Zwierzątko to jest niezwykle interesujące z jednego, niesamowitego powodu. Otóż, w chwili kiedy ryjówka nie ma wystarczająco dużo pokarmu potrafi ona zmniejszyć rozmiary swojego ciała! I nie chodzi tutaj tylko o to, że zrzuca „nadprogramową” masę, ale także skraca ogon i zmniejsza rozmiar swojego szkieletu!

Co ciekawe, z powodu swojego szybkiego metabolizmu ryjówka musi codziennie zjadać praktycznie dwukrotność swojej wagi. W porównaniu wygląda to mniej więcej tak, jakby człowiek musiał zjeść 150 kilogramów jedzenia dziennie!

Nie da się więc ukryć, że to małe zwierzątko jest po prostu zachwycające i niesamowite! Wiedzieliście, że ryjówka potrafi takie rzeczy?

Jak informował portal "Życie PL": KAMIL STOCH ZAMIEŚCIŁ NIEZWYKŁY WPIS. ZWRÓCIŁ SIĘ DO ANDRZEJA STĘKAŁY. O CO POSZŁO

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Portal "Życie PL" pisał również: ZNANY NAM OBECNIE SPOSÓB SEGREGACJI ŚMIECI ODEJDZIE DO HISTORII? JUŻ WKRÓTCE ZMIENIĄ SIĘ ZASADY SORTOWANIA ODPADÓW

Pisaliśmy również o: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD